Затонулий танкер «Делфі», Одеса
Фото:

Максим Куций/Facebook

Профільна комісія Одеської ОДА визнала затонулий танкер «Делфі» надзвичайною ситуацією місцевого рівня, тепер його підійматиме держава.

Про це повідомив глава Одеської ОДА Максим Куций за підсумками засідання комісії з надзвичайних ситуацій.

Тепер це рішення має затвердити експертна комісія Держслужби з надзвичайних ситуацій, після чого вже держава відповідатиме за роботи з прибирання танкера.

«У судновласника та підрядної організації, залучених до процесу, було достатньо часу та спроб для вдалого підйому судна — вочевидь, їхній підхід не спрацьовує», — наголосив Куций.

Як розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований, який також брав участь у засіданні, з «Делфі» знову вилились нафтопродукти. Площа забруднення сягнула близько 100 квадратних метрів.

За словами Куцого, екологічна інспекція має перерахувати збитки, завдані судновласником.

Також голова ОДА розповів, що роботи з прибирання танкера не припиняться навіть під час тендеру, на якому обиратимуть компанію-підрядника, а сам тендер відбудеться за скороченою процедурою.

«Скажу відверто. Часу на ліквідацію мало. Судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес. Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник в обов’язковому порядку відшкодує вартість робіт та завдані збитки», — підсумував Куций.

Нагадаємо, 25 липня вчергове завершилася невдачею спроба підняти на кіль танкер «Делфі». Невдалі спроби підняти танкер також відбулися 18 та 24 липня.

Поділитись: