Чергова спроба прибрати затонулий танкер «Делфі» з одеського пляжу вийшла невдалою — знову обірвався трос. Місцева влада вимагає негайно передати право на підняття судна Адміністрації морських портів.

Про це повідомляє очільник Одеської ОДА Максим Куций, а також пише місцеве видання «Думская».

Попри тривалу підготовку, під час спробі підняти затонуле судно обірвався один з тросів — це сталося близько 15:30 через декілька хвилин після початку операції з підйому судна.

Після цього спроби зрушити танкер з місця припинилися, тепер водолази вивчають район закріплення тросів.

Видання зазначає, що підняти танкер намагаються два буксири — «Австралія» та Balqis.

«Адміністрація морських портів України має негайно отримати право на ліквідацію цього брухту з акваторії Одеси, а судновласник має відмовитись від права на підйом судна та передати повноваження АМПУ», — наголосив Куций.

Він додав, що з цією метою на 26 липня скликає екстрену позачергову комісію з надзвичайних ситуацій Одеської ОДА.

«Днями оприлюднимо наш спільний з Міністерством інфраструктури України план підйому. Всі деталі — згодом», — додав чиновник.

Нагадаємо, невдалі спроби підняти танкер відбулися 18 та 24 липня.

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що у судновласника є час до кінця тижня підняти «Делфі», бо з 27 липня танкер перейде під контроль Адміністрації морських портів. Крім того, 26 липня комісія з надзвичайних ситуацій має визнати інцидент із танкером техногенною катастрофою. Після цього «Делфі» зможуть забрати за спрощеною процедурою.

Поділитись: