Інспекція за участі представника уповноваженої Верховної Ради з прав людини у центральних областях Валерія Ольхового виявила численні порушення в комунальній установі Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини. У ньому перебувають діти з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

Про це повідомили на офіційному сайті омбудсменки.

«Монітори звернули увагу на незадовільний стан матраців, на яких сплять діти, поламані сидіння для унітазів, неналежне ведення Журналу обліку приймання дітей у закладі та облікових карток дітей. У медичній частині закладу моніторами виявлені пляшки з спиртними напоями та значну кількість прострочених медикаментів», — йдеться в повідомленні.

Перевірка також виявила отруту від тарганів в безпосередній близькості до харчових продуктів, немарковані та нестікеровані продукти, значну кількість дитячих сумішей з простроченим терміном зберігання та недотримання температурного режиму в холодильниках.

В омбудсменки зазначили, що в закладі на день перевірки перебували 83 дитини, а штат персоналу складав щонайменше 195 людей.

Про виявлені порушення повідомили адміністрації закладу. Також в уповноваженої Верховної Ради готують листи реагування.

Раніше Офіс уповноваженої Верховної Ради з прав людини разом із представниками громадської організації «Український центр запобігання катувань» виявили значні порушення в Київському слідчому ізоляторі.

Поділитись: