🎧 Татуаж, перманентний макіяж і шелак: які процедури можна робити в онкодіагнозі

Операції, хіміотерапія, променева терапія залишають на організмі свої сліди. Видалення грудей, випадіння волосся, брів і вій, ясна річ, травмує пацієнток більшою чи меншою мірою. У новому епізоді підкасту «Я і воно: як пережити онко» автор Яна Сєдова говорить із фахівцями про косметичні процедури, зокрема, перманентний макіяж, татуювання та інші маніпуляції, що допомагають, наскільки це можливо, повернути пацієнткам звичну зовнішність.

Щодо протипоказань у таких ситуаціях розповідає онкологиня-дерматологиня, онкохірург Марія Кукушкіна. А власними історіями діляться Ксенія Єсіна, яка витримала подвійну мастектомію, і Тетяна Старовойда, національна тренерка й викладачка Міжнародної академії перманентного макіяжу QiQ. Саме Тетяна виконала для Кменії процедуру з відновлення сосково-ареолярного комплексу після мастектомії. Тетяна також розповіла, чим відрізняються процедури з перманентного макіяжу для тих, хто в діагнозі, як доглядати за шкірою, які пігменти вона використовує й чому одного разу вирішили надавати ці послуги онкохворим безоплатно.

Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube. Слухайте весь другий сезон подкасту на Castbox і Soundcloud.

Авторка «Я і воно: як пережити онко» Яна Сєдова також дякує за інформаційну підтримку подкасту фандрайзинговій платформі онлайн-благодійності Dobro.ua, яка збирає кошти на благодійні та соціальні проєкти будь-якого напрямку.

Минулого місяця всеукраїнський фонд КРОНА на платформі Dobro.ua відкрив збір грошей, завдяки яким Яна зможе заплатити за генетичний тест Oncodeep. Він рекомендований лікарем і допоможе дібрати новий протокол лікування, адже на сьогодні всі стандартні лінії терапії вона вже отримала.