Космічний телескоп TESS надіслав перший науковий знімок
Телескоп«мисливець заекзопланетами» TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) передав свій перший науковий знімок ділянки неба впівденній півкулі. Наньому зображенігалактики—супутники Чумацького Шляху, кульові скупчення тазірки здванадцяти сузір’їв.
Телескоп «мисливець за екзопланетами» TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) передав свій перший науковий знімок ділянки неба в південній півкулі. На ньому зображені галактики-супутники Чумацького Шляху, кульові скупчення та зірки з дванадцяти сузір’їв.
Про це повідомляється на сайті NASA.
Зображення, яке отримав телескоп, за допомогою всіх своїх чотирьох камер, містить ділянки дванадцяти сузір’їв, від Козерога до Живописця, а також Велику та Малу Магелланові Хмари — найближчі до нас неправильні галактики, які є супутниками Чумацького Шляху.
Вище Малої Магелланової Хмари помітно велике кульове зоряне скупчення 47 Tукана, а найяскравіші зірки на зображенні це Бета Журавля та R Золотої Риби, сигнали від яких створюють ефект Блумінга(розмивання) на кадрах.
Космічний телескоп TESS позиціюється як заміна телескопа Keppler, який майже виробив свій ресурс. TESS запустили в космос у квітні 2018 року та призначений для пошуку екзопланет методом транзитної фотометрії. Основні цілі телескопа — яскраві зірки та їхні системи, що віддалені від Землі на відстань від 30 до 300 світлових років. Раз на 27 днів телескоп змінюватиме зону спостереження та за два роки основної місії створить карту, яка покриватиме 85 відсотків всієї небесної сфери.
На початку 2019 року Європейське космічне агентство планує запустити ще один «мисливець за екзопланетами» — телескоп CHEOPS, який призначений для пошуку і вивчення вже відкритих, зокрема й за допомогою TESS, екзопланет. Не так давно його розробники оголосили про завершення будівництва телескопа.
Раніше астрономи сфотографували галактику в 65 мільйонах світлових років від Землі.
Також ми розповідали, що космічний телескоп Kepler «прокинувся» та розпочав пошук екзопланет
- Поділитися: