Температура вод Атлантичного океану зараз найвища за останні 2900 років. Вони більше не охолоджуються

Води Атлантичного океану досягли найвищої температури за останні 2900 років. Останнє десятиліття стало для Атлантичного океану найжаркішими в історії спостережень.

Такого висновку дійшли вчені з Массачусетського університету в Емгресті (США) й Університету Квебека (Канада), які вивчили коливання температури Атлантичного океану за 2900 років, пише The Independent.

Щоб простежити за температурними коливаннями протягом такого великого відрізка часу, фахівці вивчили кліматичні спостереження й досліджували зразки льоду з крижаних покривів. Зразки були взяті з озера Саут-Саутут в канадській Арктиці, на яке сильно впливають зміни температури поверхні Атлантичного моря. Аналіз проб показав, що в останні десятиліття вода океану перестала охолоджуватися, як це було раніше, і лише продовжує нагріватися.

«Температури постійно зростали як мінімум з 15 століття; швидкість і масштаби потепління за останні кілька століть безпрецедентно зросли, що призвело до останнього десятиліття, яке було найтеплішим за останні 2900 років» — кажуть вчені.

Підвищення температури води вчені пов’язали з глобальним потеплінням. Вони прогнозують, що подальше нагрівання океану може призвести до вимирання деяких видів підводних істот вже в найближчі десятиліття. Також це може стати причиною частіших катаклізмів, зокрема штормів та ураганів.

Глобальне потепління — глобальна проблема

Глобальне потепління прискорюється в усьому світі. У липні Всесвітня метеорологічна організація ООН спрогнозувала, що впродовж найближчих п'яти років у світі потепліє на 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем температури.

Через зміни клімату швидко тануть льодовики, вода з яких може затопити сотні прибережних міст. А через глобальне потепління на планеті може зменшитися кількість територій, придатних для життя та вирощування харчів.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично припустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення урожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.

До прикладу, вчені з Ексетерського університету з’ясували, що у багатьох країнах світу глобальне потепління нагріває ночі швидше, ніж дні. Вони наголошують, що багато видів біологічної активності, такі як годування, відбуваються в певний час доби. Таким чином зміни між нічними й денними температурами в багатьох частинах світу матимуть серйозні наслідки для видів, які населяють ці регіони, і їх здатності адаптуватися до змін клімату.

Зокрема, це може мати наслідки для росту рослин і тварин, таких як комахи та ссавці. Найбільше постраждають види, які активні тільки вночі або вдень.

Одним зі способів призупинити глобальне потепління називають скорочення викидів CO2.