Місцева влада Тернополя не буде посилювати карантин, попри те, що державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій віднесла місто до «червоної» зони.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільської міськради.

Як пояснили в міськраді, показники захворюваності на коронавірус у Тернополі в останні дні пішли на спад та тримаються на низькому рівні.

Так, станом на 1 серпня у місті:

  • середня кількість ПЛР-тестувань становить 78,1 (показник має бути не менше 24);
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 11,1 (нормальний показник — 11);
  • показник динаміки зростання випадків інфікування — 12,5 (нормальний показник — 10).

У міськраді додали, що «червоний» рівень встановлюється у разі завантаженості лікарень на понад 75%, але в Тернополі цей показник становить 46,89%.

«З понеділка, 3 серпня, підприємства, установи та організації Тернополя працюватимуть у звичному режимі», — зазначили у міськраді.                                                       

Водночас мешканців Тернополя закликають дотримуватися санітарно-епідеміологічних умов, зокрема носити маски, вимірювати працівникам температуру та дезінфікувати приміщення.

Перед цим міський голова Тернополя не погоджувався з рішенням Державної комісії. Сергій Надал сподівається, що уряд перегляне розподіл України на зони та виключить Тернопіль з «червоної» зони.

А ось радник міського голови Луцька Ігор Поліщук заявив, що міська рада не зупинятиме роботу транспорту та не закриватиме ТРЦ і ресторани попри те, що Луцьк потрапив у «червону» зону за рівнем поширення COVID-19.

Натомість Укрзалізниця вже скасувала зупинки потягів далекого призначення у Луцьку та Тернополі.

З 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Вони стосуються поділу країни на «зелений», «жовтий», «помаранчевий» й «червоний» рівні небезпеки щодо поширення COVID-19.

«Червона» зона означає найгіршу ситуацію. Наразі до неї потрапили Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Державна комісія з надзвичайних ситуацій має переглядати дані про поширення вірусу кожні 5 днів.

Тернопільська область на 11 місці за кількість виявлених хворих з COVID-19 (3 035, за добу — 59).

Поділитись: