Радник міського голови Луцька Ігор Поліщук заявив, що міська рада не зупинятиме роботу транспорту та не закриватиме ТРЦ і ресторани попри те, що Луцьк потрапив у «червону» зону за рівнем поширення COVID-19.

Про це він написав у Facebook.

Він заявив, що спершу центральна влада має ввести надзвичайний стан і лише після цього зупиняти транспорт та закривати заклади.

На офіційному сайті Луцької міської ради поки немає повідомлень про відмову від посилення карантину.

Крім того, міський голова Тернополя, яке також внесли до «червоної» зони, не погоджується з рішенням Державної комісії. Сергій Надал сподівається, що уряд перегляне розподіл України на зони та виключить Тернопіль з «червоної» зони.

Натомість Укрзалізниця вже скасувала зупинки потягів далекого призначення у Луцьку та Тернополі.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу пояснив, що у Волинській області упродовж 5 днів перевищували три показники: відсоток виявлення, показник динаміки та заповненість ліжок. Через це Луцьк і потрапив «червону» зону. Натомість Київ, де фіксують велику кількість нових випадків щодоби, не перевищує критичні показники поширення вірусу.

Помічниця Віктора Ляшка Марія Іваник зазначила hromadske, що Луцьк не має права не виконувати рішення Державної комісії з надзвичайних ситуацій. Водночас Міністерство охорони здоров'я не має впливу на місцеві органи владу.

З 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Вони стосуються поділу країни на «зелений», «жовтий», «помаранчевий» й «червоний» рівні небезпеки щодо поширення COVID-19.

«Червона» зона означає найгіршу ситуацію. Наразі до неї потрапили Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Державна комісія з надзвичайних ситуацій має переглядати дані про поширення вірусу кожні 5 днів.

Волинська область на 7 місце за кількість виявлених хворих з COVID-19 (3 828, за добу — 45), а Тернопільська — 11 місце (3 035, за добу — 59).

Поділитись: