Член вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов у ефірі Громадського розповів про тести для конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Тести для конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів на заміщення посад суддів Верховного суду були підготовлені задовго до того, як був відомий пул кандидатів.

Про це розказав у ефірі Громадського член вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов.

«Тестова база була підготовлена задовго до того, як був відомий пул кандидатів. Ми не могли знати навіть хто буде кандидатами. Зробити різні справи для різних кандидатів — це знову ж таки, звузити межі нашої оцінки, тому що ми тоді будемо порівнювати біле з солоним, а не навички написання рішення в одній і тій самій справі. Плюс кандидат, який колись розглядав цю справу, із подивом відкриває тестовий зошит і бачить щось схоже на те, що він вже бачив. Уявіть собі психологічний стан цієї людини. Я чув від деяких представників судової влади, що тут відбувається не позитивна дискримінація, а негативна. Люди ставляться у складніші умови. Якщо хтось мав попередні знання зі справи, то психологічний стан це фактично збалансував», – сказав він.

Тому, на його думку, немає підстав говорити про те, що деякі кандидати отримали завдання, відповіді на які їм були добре знайомі.

У свою чергу, координаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик висловила думку про те, що варто знайти інший спосіб оцінювання кандидатів.

«Ми готові і будемо раді, якщо Вища кваліфікаційна комісія залучить нас для пошуку того, як інакше оцінити тих кандидатів. Ми би хотіли знайти інший спосіб оцінити вміння кандидатів за допомогою тих матеріалах, які їм раніше відомі не були. Крім того, ми були б раді, якби ВККС була більш відкритою, не лише реагуючи на наші заяви», – сказала вона.

Нагадаємо, що під час конкурсу ВСУ суддя Романюк складав тести зі справи, яку він же й розглядав, однак він заперечує свою перевагу над іншими учасниками конкурсу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: