Технології / Відкриття

The Boring Company Ілона Маска відкрила перший швидкісний тунель під Лос-Анджелесом

LA Times
Технології/Відкриття/The Boring Company Ілона Маска відкрила перший швидкісний тунель під Лос-Анджелесом
Зберегти
Вигляд
lead
The Boring Company винахідника та мільярдера Ілона Маска відкрила перший підземний швидкісний тунель під містом Готорн в Лос-Анджелесі. Мета таких тунелів — уникнути заторів та прискорити рух транспорту в густонаселеному місті.

На будівництво 2-кілометрового тунелю пішло 18 місяців та приблизно 10 мільйонів доларів.

Першим через тунель проїхав співробітник компанії на машині Tesla Model X. Поїздка зайняла близько двох хвилин. Під час руху в тунелі дорогу освітлювали сині неонові вогні, які закріплені на верхній частині конструкції.

Водночас як повідомив Los Angeles Times, тунель в деяких місцях був нерівним і здавалося, що Tesla їде ґрунтовою дорогою.

Ілон Маск виправдався та сказав, що це поки тестовий варіант і цей недолік виправлять.

У The Boring Company пояснили, чому ці тунелі більш зручні та вигідні:

  • Немає ліміту, скільки шарів тунелів будувати. Тож вони витримають будь-яке навантаження трафіку
  • Тунелі стійкі до будь-яких погодних умов
  • Будівництво та використання тунелів бесшумне та непомітне для мешканців міста
  • У тунелях немає кордонів та перепон між містами чи штатами

Їх не будували раніше, адже за чинними стандартами зведення такого тунелю дорого коштує — приблизно 1 мільярд доларів за милю. Аби вигідно збудувати цілу мережу тунелів, пов’язаних між собою, вартість будівництва має бути зменшена в понад 10 разів.

The Boring Company вдалося зменшити вартість тунелю шляхом зменшення його в діаметрі. Поточний стандарт тунелю з одностороннім рухом має близько 8 метрів в діаметрі. The Boring Company зменшила діаметр до 5 метрів — це дозволяє скоротити витрати на будівництво в 3-4 рази.

Скільки коштуватиме поїздка цим тунелем поки не відомо.

Раніше повідомлялося, що цим тунелем можуть їздити швидкісні електробуси, вакуумні потяги та окремі пасажирські капсули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск: мрійник, який змінює світ

Нагадаємо, Boring Company Ілона Маска долучилася до конкурсу на будівництво високошвидкісної пасажирської лінії, що зв’яже центр Чикаго з аеропортом O’Hare. Згодом Маск показав концепт електробуса для тунелів під містами.

Більше про:
# Ілон Маск
Пов`язані новини