Учені з Великої Британії після тривалого спостереження за видрами дійшли висновку, що вони перебирають камінці між своїми лапами, аби «повідомити» про відчуття голоду.

Результати своїх спостережень дослідники виклали в публікації в науковому виданні Royal Society Open Science.

Дослідники й раніше помічали незвичну поведінку видр: вони брали кілька камінчиків і перекидали їх із однієї лапи в іншу або котили по грудній клітці, лежачи на спині. Припускалося, що це якась форма гри, але її точне призначення не було відомим.

У своєму дослідженні британські науковці проаналізували 12 годин відеозаписів 48 видр. Серед них було два види — східна безкігтева (Aonyx cinereus) та гладкошерстна (Lutrogale perspicillata) видри.

Спершу вчені припустили, що «жонглюванням» камінчиками видри відпрацьовували рухи лапами. Тоді гладкошерстні видри, які харчуються рибою і мають бути вправними ловцями, мали б частіше перебирати камінці.

Також ті видри, що «жонглювали» більше, не демонстрували більше успіху в розв’язанні простих завдань на моторику. Не було суттєвих відмінностей щодо частоти жонглювання і залежно від віку видр.

Тоді вчені побачили ще одну закономірність: частіше «жонглювали» камінчиками ті видри, які не їли дві години або більше. Вони дійшли висновку, що така незвична поведінка тварин — просто спосіб комунікації.

«Схоже, це (відчуття голоду — ред.) — безпосередня причина такої поведінки (видр — ред.). Тобто в певну мить вони «жонглюють» камінцями, бо голодні, вони в очікуванні їжі починають активізуватися», — говорить спіавторка дослідження Марі-Ліза Елісон, професорка британського Ексетерського університету.

Водночас дослідники наголошують, що їхнє спостереження мало свої обмеження: багато старших видр мали проблеми із руховим апаратом, крім того, деякі тварини могли неправильно сприйняти завдання на перевірку моторики, які їм пропонували.

Поділитись: