Вампіри — летючі миші, які харчуються кров’ю інших ссавців, — створюють подобу соціальних зв’язків, передаючи одне одному кров, яку вони всмоктали у себе.

Про це йдеться в новому дослідженні міжнародної групи вчених, які спостерігали за поведінкою вампірів. Його результати викладені в науковому виданні Current Biology.

Зазначається, що для цих видів кажанів обмін кров’ю є важливим актом формування міжвидових зв’язків. Річ у тім, що тварини можуть померти з голоду, якщо не вип’ють крові протягом трьох днів — таким чином, «годування» з боку інших вампірів часто рятує їм життя.

Як вдалося встановити дослідникам, кажани-вампіри, що не знають одне одного, але перебувають недалеко, можуть вдаватися до такого ритуалу: спершу вони починають облизувати одне одному рота, після чого починають «передавати» висмоктану кров.

Спосіб, у який вони це роблять, наштовхнув дослідників на аналогію із «французьким поцілунком, що лякає».

«Обмін їжею в кажанів-вампірів схожий на той, в якому багато видів птахів відригують їжу для своїх пташенят. Але що цікаво у випадку з вампірами: вони це роблять і для інших дорослих», — зазначає професор Огайського університету Джеральд Картер, який був одним зі співавторів дослідження.

Поділитись: