Джон Герберт Діллінджер
Фото:

Федеральне Бюро Розслідувань США

У Сполучених Штатах Америки для зйомок документального фільму ексгумують тіло гангстера Джона Діллінджера, який грабував банки у 1930-х роках.

Як повідомляє Associated Press, виробництвом фільму займеться History Channel. Історики стверджують, що викопати могилу буде важко: над нею знаходяться кілька залізобетонних плит.

Дозвіл на ексгумацію видав департамент охорони здоров'я штату Індіана племіннику Діллінджера Майклу Томпсону. Повторне поховання має пройти до 16 вересня.

Свій перший злочин Діллінджер зробив у 1923 році: він викрав машину, щоб справити враження на дівчину. Пізніше зібрав банду, з якою грабував банки. За класифікацією ФБР він був «ворогом суспільства номер один», пошуком злочинця займалася спеціальна група.

За весь час своєї злочинної діяльності Діллінджер пограбував близько 20 банків і чотири рази скоював напади на поліцейські відділки і два рази втікав із в'язниці. Його також звинувачували у вбивстві поліцейського, але суд так і не відбувся.

У 1934 році біля чиказького кінотеатру гангстера застрелили співробітники ФБР. Але протягом багатьох років вирували чутки та конспірологічні теорії про те, що насправді був вбитий двійник, а сам Діллінджер спокійно дожив до похилого віку. Жодні теорії, однак, не знайшли підтвердження. Джон Діллінджер був похований в Індіанаполісі, його популярність залишалася настільки високою, що надгробок на цвинтарі довелося міняти декілька разів, оскільки відвідувачі відбивали шматки на сувеніри.

Кримінальні пригоди Діллінджера та спроби його арешту активно висвітлювалися у тогочасній американській пресі та до певної міри призвели до вдосконалення Федерального Бюро Розслідувань США.

Постать Діллінджера разом з іншими злочинцями періоду Великої Депресії займає визначне місце в американській популярній культурі, неодноразово екранізувалася і знайшла відображення у численних романах та виставах.

Раніше Верховний суд Іспанії призупинив процес ексгумації решток диктатора Франсіско Франко з меморіального комплексу в Долині Полеглих (монументальний комплекс в Іспанії, за 58 км від Мадрида в горах Гвадаррами).

Поділитись: