Тіло загиблого фельдшера місії ОБСЄ на Донбасі Джозефа Стоуна повернуть на батьківщину після узгодження формальностей в Україні.

Тіло загиблого фельдшера місії ОБСЄ на Донбасі Джозефа Стоуна повернуть на батьківщину після узгодження формальностей в Україні.

Про це повідомив Громадському перший заступник Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Тіло Джозефа все ще в Україні. Зараз урегульовуються всі формальності задля забезпечення якнайшвидшого та гідного повернення його тіла на Батьківщину», — сказав він.

Хуг уточнив, що місія продовжила патрулювання на Донбасі, але здійснює його лише на дорогах з твердим покриттям.

«Ми поновили патрулювання, проте з певними обмеженнями. Тепер ми здійснюємо патрулювання, пересуваючись дорогами з твердим покриттям, інакше кажучи, асфальтованими та бетонними дорогами», — сказав він.

За даними видання tucson.com, у Стоуна були 13-річний син, тривалі стосунки з дівчиною, два брати і мати.

За словами Хуга, ОБСЄ проводитиме власне розслідування загибелі Стоуна.

«Я хочу повторити і висловитися дуже чітко: ми не вважаємо, що це був нещасний випадок. 23 квітня Джозеф Стоун загинув унаслідок застосування зброї невибіркової дії», — наголосив Хуг.

Нагадаємо, 23 квітня близько 11:17 у районі підконтрольного бойовикам н. п. Пришиб Луганської області підірвався автомобіль СММ ОБСЄ.

Внаслідок підриву автомобіля загинув громадянин США, парамедик Джозеф Стоун, поранень дістали громадяни Німеччини та Чеської республіки. 

Після вибуху тіло загиблого доставили на підконтрольну Україні територію.

У самоназваній ЛНР спочатку звинуватили українських військових у встановленні фугасу. Пізніше бойовики заявили, що екіпаж ОБСЄ відхилився від маршруту

Глава ОБСЄ, президент України, а також Генсек НАТО закликали розслідувати підрив місії ОБСЄ на Луганщині.

А МЗС України назвало підрив авто ОБСЄ спробою Москви залякати спостерігачів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: