Американське видання Politico склало щорічний рейтинг з 28 людей, які, на думку редакції, «формуватимуть» Європу в 2019 році. До списку увійшла лідерка «Батьківщини», кандидатка у президенти України Юлія Тимошенко.

Видання відібрало 28 людей з 28 країн Європи. Серед них політики, бізнесмени, активісти та артисти. Їх відбирали не за діяльністю їхньої організації, а за тим, як вони впливають на свою країну чи Європу. Усіх розділили за категоріями: мрійники, діячі та руйнівники.

За версією Politico, найвпливовішим серед усіх може бути віце-прем’єр, лідер праворадикальної партії Італії Маттео Сальвіні. Його партія лояльна до Кремля та виступає за зняття санкцій з Росії.

Серед політичних діячів також виділили іспанського прем’єра Педро Санчеса (діяч) та британського лідера лейбористів Джеремі Корбіна (руйнівник). Тимошенко є однією з п'ятьох жінок-політикинь у цьому списку і вона потрапила до групи «діячів».

У рейтингу Politico є також співачка з Косова Ера Істрефі, болгарський політичний аналітик Іван Крастев та португальська мисткиня Джоанна Васконселос.

Крім того, усім особам зі списку редакція дала прізвиська. Тимошенко назвали shapeshifter, що можна перекласти як перевертень. Це стосується і зміни її зовнішності, і політичних поглядів. Джеремі Корбіну дісталося прізвисько Trump of the left —  «Лівий Трамп».

«Легко впізнавана, вона водночас непередбачувана. Людина, яка переходила від політики українського націоналізму до партнерства з Кремлем і назад», — зазначили в описі Тимошенко редактори Politico.

Також у виданні нагадали про газовий бізнес Тимошенко, через який її прозвали «газовою принцесою». Її колишній бізнес-партнер, екс-прем’єр України Павло Лазаренко був обвинувачений та засуджений до 10 років ув'язнення у Сполучених Штатах за відмивання грошей та шахрайство з банківськими переказами. Його звинувачували, зокрема, у викраденні з державного бюджету України 280 млн доларів. Їх згодом знайшли та арештували на рахунках у Ліхтенштейні та банках Литви і Швейцарії.

Лазаренко організував постачання газу до України через комерційну компанію, а державну ліцензію на постачання отримала компанія Тимошенко. Тимошенко і Лазаренка підозрювали у продажі газу населенню за завищеними цінами. Лазаренко міг отримувати корупційні гроші через компанію Bassington Ltd, однак представники Тимошенко її причетність до цієї компанії заперечували. Тимошенко також підозрювали у виведенні коштів на офшорні рахунки Лазаренка щонайменше 160 мільйонів доларів за нібито «відкати» у сприянні її газовій компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана

Станом на початок листопада президентський рейтинг виборів 2019 року очолила лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а розрив між чинним президентом Петром Порошенком та шоуменом Володимиром Зеленським — 1%. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Кампанія до виборів президента в Україні розпочнеться 31 грудня. Вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають пройти 27 жовтня 2019 року.

Поділитись: