УКРАЇНА

«Тітушки» Майдану: обвинуваченому Бялаю продовжили тримання під вартою

17 червня, 2018 00:08
УКРАЇНА/«Тітушки» Майдану: обвинуваченому Бялаю продовжили тримання під вартою
Зберегти
Вигляд
lead
Обвинуваченому у справі нападу «тітушок» на журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року та перешкоджання мирним зібранням Павлу Бялаю продовжили термін тримання під вартою на 2 місяці.

Обвинуваченому у справі нападу «тітушок» на журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року та перешкоджання мирним зібранням Павлу Бялаю продовжили термін тримання під вартою на 2 місяці. Про таке рішення клопотала прокуратура.

Про це передає кореспондентка Громадського із зали Шевченківського суду Києва.

Захист Павла Бялая просив про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт з носінням електронного браслету.


Судове засідання у справі обвинуваченого у справі «тітушок» Павла Бялая Фото:Вікторія Рощина/Громадське

Втім, прокуратура наголошувала на ризиках втечі, впливу на свідків та можливості знищення речових доказів Павлом Бялаєм.

Під час засідання прокурор Юлія Малашич заявила відвід одному з потенційних присяжних , котрий минулого разу безпідставно покинув залу засідань. Суд задовольнив дане клопотання.

Сам обвинувачений під час засідання заявив, що пістолет, з котрого були здійснені постріли в бік автомобіля в якому перебував Веремій не є вогнепальною і він добровільно передав її на експертизу через адвоката Юрія Крисіна Андрія Калмикова :

«По поводу моєї зброї «Форт 12Р», я вистрілив гумовими кулями, я сам добровільно віддав на експертизу, щоб довести свою невинуватість. Передавав в руки адвоката Крисіна — Калмикову. 10 місяців мене протримали в ІТТ і додали до підозри, що нібито зброя моя виявилась короткоствольною бойовою зброєю. Не знаю, що вони там вставили. Я нічого не змінював у зброї. Вона стріляє гумовими кулями. А людину, котру вбили - з вогнепальної зброї. І всім відомо, хто вбивав, ми цю людину взагалі не знаємо», — наголосив Павло Бялай.

Зазначимо, що по завершенню засідання суду автоматизована система розподілу має обрати 5 присяжних, котрі вирішуватимуть подальшу долю чоловіка.

Наступне засідання відбудеться 31 липня.

Павло Бялай проходив свідком у справі вбивства Веремія до 2016 року, тоді його було оголошено у розшук. А в березні 2017 чоловіка затримали.

Нагадаємо, 14 травня Шевченківський районний суд Києва продовжив до 12 липня термін тримання під вартою фігуранту справ «тітушок» Павлу Бялаю, якого підозрюють у вбивстві журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року та перешкоджанні акціям майданівців.

За даними прокуратури, Павло Бялай надав суду характеристику з неіснуючого місця роботи ТОВ «Інтер інвест груп» та договір оренди житлового приміщення , власником якого є не вказана у договорі особа.

За даними слідства, у Бялая не просто була при собі зброя, він цілеспрямовано стріляв всередину автомобіля, де перебував загиблий журналіст В’ячеслав Веремій. Фактор незначної дистанції і невибіркового застосування зброї дає можливість слідству говорити про наявність умислу.

Нагадаємо, Павла Бялая затримали 9 березня 2017 року. Йому інкримінують 4 статті ККУ, зокрема умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю, а також хуліганств та перешкоджання мирним зібранням.

20 березня 2018 року Павло Бялай звернувся до суду з клопотання розглядати справу за участі присяжних. 

20 квітня одна з присяжних не з’явилась і засідання перенесли

14 травня до суду прийшло 7 присяжних, серед яких мали обрати трьох постійних та одного запасного. Саме вони та 2 суддів мали вирішувати долю Бялая.

Втім під час оголошення клопотань захисту та обвинувачення один з присяжних покинув залу засідань, сказавши, що не має часу чекати.

Засідання перенесли на 15 червня. Тоді відбудеться відбір присяжних.

За даними слідства, Бялай залучався до нападів на активістів Майдану Юрієм Крисіним, був його правою рукою.

17 квітня суд відмовив у застосуванні особистого зобов'язання щодо суддів у справі Майдану

Пов`язані новини