Тонни неякісних харчів для військових: ветеринару, який схвалив партію сумнівної печінки, повідомили про підозру

Прокуратура Києва повідомила про підозру державному ветеринарному лікарю та працівнику підприємства, яке виготовляло продукти для військових. За даними слідства, виробник постачав продукцію невідомого походження, а ветеринар поставив «знак якості», не перевіривши її.
Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
Згідно з матеріалами слідства, у 2021 році за результатами тендеру ФОП поставив до військових частин 16,5 тонн замороженої яловичої печінки для харчування військовослужбовців.
Виробник задекларував, що може виготовити 40 тонн продукції за один день на власних потужностях. Але Держпродспоживслужба встановила, що у нього відсутні виробничі потужності для виготовлення такої кількості печінки.
Огляд блоків показав, що продукт надходить у герметичному поліетиленовому пакованні в картонних ящиках. На пакованні всюди виявили механічні пошкодження, а етикетки на ящиках та супровідних документах не відповідали вимогам законодавства.
Також, як вказують у прокуратурі, невідоме походження печінки. При цьому вся поставлена партія має позначку придатності «Держветнагляд».
Слідчі встановили, що ветеринар, знаючи, що виробник не міг виготовити 40 тонн яловичої печінки, не здійснив передзабійний ветеринарний огляд тварин та не оглянув виготовлену продукцію. Натомість він вніс до офіційних документів неправдиві дані щодо її якості та придатності.
Яке покарання?
Наразі ветеринарному лікарю повідомили про підозру за ч. 1 ст. 366Кримінального кодексу. Санкція цієї статті передбачає штраф, обмеження волі до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Працівнику підприємства-виробника продукції повідомили про підозру за ч. 3 ст. 358 КК України. Йому загрожує обмеження волі до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.
Окрім того, у серпні в межах цього провадження прокуратура повідомила про підозру ФОПу за фактом розтрати та привласнення 800 тисяч гривень держбюджету, які були виділені на закупівлю харчів для військовослужбовців (ч. 5 ст. 191 КК України).
Наразі досудове розслідування ще триває. Правоохоронці перевіряють причетність інших людей до постачання неякісної продукції військовослужбовцям.
- Поділитися: