За перше півріччя 2018 року 100 найбільших державних підприємств України отримали 21,5 мільярда гривень прибутків, що майже у 2 рази менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

«Основним фактором, що вплинув на зниження фінансового результату компаній, стало зменшення обсягів чистого прибутку Нафтогазу, який складає близько 51% загального фінансового результату топ-100 держпідприємств. Так, у першому півріччі 2018 року його чистий прибуток зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 60,3%, тобто з 27,7 млрд грн до 11 млрд грн», — повідомляють у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

Там зазначають, що прибуток Нафтогазу зменшився через те, що його дочірнє підприємство — Укртрансгаз — збільшило свій збиток з 1,6 мільярда гривень до 18,3 мільярда гривень. Причиною цього став перегляд залишкових термінів активів, які використовують для транзиту російського газу через Україну.

Також, за даними міністерства, прибуток Енергоатому збільшився вдвічі — до 3,2 мільярда гривень, прибуток аеропорту «Бориспіль» склав 840 мільйонів гривень, а Укрзалізниці — 470 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Нафтогаз — найбільший платник податків України — подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

За даними Нафтогазу, якщо Росія дійсно припинить транспортувати газ через Україну, то газотранспортна система України має амортизуватись за пришвидшеною моделлю, а відшкодовувати цю амортизацію мають у Газпромі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile