Протягом січня-вересня 2018 року Нафтогаз та його дочірні компанії заплатили до бюджету України близько 95,7 мільярда гривень податків та дивідендів. Це склало близько 16% всіх надходжень до бюджету за 9 місяців 2018 року.

У компанії зазначають, що залишаються найбільшим платником податків в Україні.

За результатами 2017 року, надходження від Нафтогазу в бюджет України склали близько 107,3 мільярда гривень.

Зазначимо, що 10 жовтня Нафтогаз оголосив, що стягнув з Газпрому перші 9 мільйонів доларів компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу. Ці кошти спрямували на погашення пені за боргом Газпрому, загальний розмір якої у вересні 2018 року склав 110 мільйонів доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на постачання і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярда доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile