Червень у кіно закінчується різноманіттям: швейцарський мультфільм про сиротинець, чергова частина «Трансформерів» і тиждень італійського кіно.

Життя кабачка

У кіно з 22 червня

Анімаційна картина розповідає про життя хлопчика Ікара, який після смерті матері потрапляє в сиротинець, де отримує прізвисько Кабачок і розпочинає життя серед інших дітей. Мила і трохи сумна історія є екранізацією роману «Автобіографія Кабачка» французького автора Жиля Періса. Картину номінували на «Оскар», а у Франції вона отримала премію «Сезар» як найкращий анімаційний фільм.

Це цікава, весела і мудра покадрова анімація, яка дивиться на важливі життєві події дитячими очима.

Джеймі Нейш, CineVue

Може прозвучати дивно, але назвати 70-хвилинний швейцарський фільм «важким» — через глибину і наповненість емоціями — це справжній комплімент.

Майкл О'Саліван, Washington Post

Трансформери: Останній лицар

У кіно з 22 червня

Вп'яте франшиза «Трансформерів» з'являється на екрані, а від неї знову нічого хорошого не чекають. Негативні відгуки в бік попередніх частин не завадили їм зібрати в прокаті більше мільярда доларів (мова про третій та четвертий епізоди). Безжальний тандем виробника іграшок Hasbro та режисера Майкла Бея продовжує наступ на кінотеатри і не схоже, щоб вони прислухались до зауважень.

Це не те, що ліниве кіновиробництво, це дуже дорогий середній палець в бік здорового глузду і базових засад розважальної індустрії.

Баррі Герц, The Globe and Mail (Toronto)

Це так само весело, як дивитися в монітор на бійку двох намальованих від руки зображень.

Мік ЛаСейл, San Francisco Chronicle

 

Тиждень італійського кіно

У кіно з 21 червня

Найпомітніша новинка Тижня італійського кіно — трагікомедія «Як навіжені» від чотириразового лауреата Венеційського кінофестивалю Паоло Вірдзі. Це така собі «Тельма і Луїза» на італійський манер. Дві жінки втікають із вілли-лічниці для психічно неврівноважених і ведуть себе відповідно до назви фільму — як навіжені: крадуть машину, спускають гроші в казино, уже без грошей п’ють вина в дорогому ресторані й регулярно порушують правопорядок. В Італії стрічка зібрала п’ятірку нагород «Давід ді Донателло» за найкращий фільм, режисуру, сценарій, продюсера і жіночу роль (яку виконала Валерія Бруні-Тедескі).

Тиждень італійського кіно: 

Київ — кінотеатр «Київ», 21-25 червня

Одеса — «Зелений театр», 22-25 червня

Львів — «Кінопалац-Коперник», 22-28 червня

Харків — кінотеатр «8 1/2», 23-26 червня

Дніпро — «Міст-кіно», 3-6 липня

Кадр з фільму «Як навіжені», arthousetraffic.com​

 Крім цього, Тиждень італійського кіно дасть ще один шанс побачити документальну картину «Море у вогні», що здобула «Золотого ведмедя» на Венеційському кінофестивалі 2016. На екрани також вийдуть комедія «Чи бувала на місяці?» та драма «Акабадора».

Поділитись: