ТОП-5 публікацій тижня
У чому звинувачують Януковича та його оточення, на якому етапі розслідування «справи Майдану» — головні теми тижня в річницю Революції Гідності
ПОЛІТИКА. ЯНУКОВИЧ В СУДІ
25 листопада у Ростовському обласному суді Російської Федерації в якості свідка захисту мали допитати екс-президента України Віктора Януковича.
Давати свідчення Янукович мав у режимі відеоконференції, запитання йому повинні були ставити із Святошинського районного суду міста Києва, де півтора роки слухається справа про розстріл 48 та поранення 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. На лаві підсудних мали б сидіти п’ятеро екс-працівників київського полку «Беркут». Їх звинувачують у масовому вбивстві протестувальників, а також у вчиненні терористичного акту. Усе це, згідно обвинувального акту, вони вчинили за наказом Віктора Януковича.
Але допит було зірвано, оскільки «Правий сектор» заблокував екс-«беркутівців», яких повинні доставити у Святошинський суд для допиту у справі про вбивства на Майдані.
Чому Янукович у цій справі лише свідок — у матеріалі Громадського.
Янукович у суді: коли головний підозрюваний — свідок
ЕКОНОМІКА. ЗЛОЧИНИ ОТОЧЕННЯ ЯНУКОВИЧА
За даними прес-служби Держслужби фінансового моніторингу, Віктор Янукович, Микола Азаров та десятки інших фігурантів справ були причетні до розкрадання 199,4 млрд грн. За час проведення розслідувань на рахунках фізичних і пов'язаних з ними юридичних осіб було заблоковано близько 1,52 млрд доларів.
Наразі всі розслідування зупинені. По-перше, добігли кінця терміни. По-друге, основні підозрювані ховаються від слідства. Місяць тому під час брифінгу Юрій Луценко повідомив, що до кінця 2016-го справи все ж передадуть до суду з вимогою заочного засудження фігурантів.
Hromadske вивчило, як будується обвинувачення, і які конфлікти відбуваються невсередині Генпрокуратури.
Справа на 200 млрд грн — в чому саме ГПУ підозрює Януковича та його оточення
СУСПІЛЬСТВО. РІЧНИЦЯ МАЙДАНУ
Розгін студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. Розстріл мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014-го. Вбивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони умовно об’єднані в одну велику «Справа Майдану».
Про масштаби «Справи Майдану» найбільше говорять цифри. Якщо подивитись лише на деякі з них, зокрема, на кількість свідків, стає зрозуміло, що до фіналу ще далеко. У «Справі Майдану» їх 9,5 тисяч.
9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»
СВІТ. ДИНАСТІЯ ТРАМПІВ
Громадське.Світ розбиралося з тим, яку роль в бізнесі та політиці новообраний глава держави відводить своїм дітям і, власне, яких масштабів конфлікт інтересів уже має місце. Сімейна клановість не є новим явищем в американській політиці: достатньо навести приклади батька й сина Бушів, чоловіка й дружини Клінтонів. Втім, власні діти в якості політичних радників і головних менеджерів бізнес-імперії, від якої президент мав би повністю дистанціюватися, — це щось нове для Америки.
Початок династії The Trumps: країна як сімейний бізнес
КУЛЬТУРА. ОБЛАШТУВАННЯ МУЗЕЮ
Музей — це історія. І завжди є різні способи її розповісти. Можна просто розкласти предмети з підписами. Тоді це буде схоже на енциклопедію чи словник. А можна додати сюжет і перетворити музейний простір ледь не на серіал HBO чи Netflix. Тільки режисером у цьому випадку стане проектувальник музею. Як це працює, ми розпитали в людини цієї професії — Каті Шраги.
Як працює проектувальник музеїв?
- Поділитися: