СУСПІЛЬСТВО. БІЖЕНЦІ В УКРАЇНІ

Українські спецслужби регулярно звітують про затримання терористів «Ісламської держави» на нашій території. Насправді далеко не всі з них мають стосунок до терористів і становлять загрозу для України. Журналістка Hromadske Катерина Сергацкова записала історії росіян, яких українські спецслужби затримали за тероризм на прохання Росії. Щодо одного з них вже ухвалене рішення про екстрадицію. 

Вигадуючи терористiв: як Україна видає Росії шукачів притулку

ПОЛІТИКА. ДЕКЛАРАЦІЇ

Цього тижня сплив термін подачі чиновниками і політиками електронних декларацій.

Серед задекларованого можна побачити чимало несподіваного. Зокрема, мощі святих, ікони, церкви, яйця Фаберже і трильйони грошових збережень в національній валюті. Громадське ретельно вивчає заповнені декларації. З найцікавішими можна ознайомитися на нашому сайті.

Пропонуємо детально ознайомитися з декларацією міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

Декларація Авакова: шуби дружини, картина Picasso та вино Rothschild

ВІЙНА. ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ

Громадське записало інтерв'ю з українським генералом Борисом Кременецьким, який координує роботу української сторони Спільного центру з координації та контрою за припиненням вогню. Настя Станко побувала у штабі в Соледарі, де не лише фіксують обстріли з обох боків лінії розмежування, а й намагаються ці обстріли припинити. 

Також журналісти зуміли поставити два запитання російському генералу та побачити, як виглядає кімната, куди стікається всі інформація про обстріли по обидва боки фронту.

Про те, що або хто заважає повному припиненню вогню, про місію ОБСЄ, а також про побут російських та українських військових під одним дахом — в інтерв'ю з Борисом Кременецьким. 

«Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припиненнення вогню на Донбасі

КУЛЬТУРА. ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МАЙКА ЙОГАНСЕНА

28 жовтня минає 121 рік з дня народження письменника, а Громадське.Культура розповідає про справжні й вигадані речі, які з’являються в його біографії й творах. 

Майк Йогансен — вигадник і містифікатор. У його автобіографії раптово з’являється Мігель де Сервантес Сааведра, а в одному розділі роману вміщаються малайські казки, листи дослідника-полярника і пригоди художника Сашка.

Раптовий Майк Йогансен: що кажуть про письменника його вигадані й справжні речі

СВІТ. РЕПОРТАЖ ЗІ США ПРО ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА

Дональд Трамп лякає світ тим, що в разі перемоги Гілларі розпочне Третю світову, вступивши в бій з Росією і Сирією. Клінтон, святчуючи 68-ий День народження, літає з Флориди в Огайо і у Північну Кароліну – туди, де у кандидатів рівні шанси.

Спецкор Громадського Наталка Гуменюк починає серію репортажів з президентських перегонів у США, куди поїхала на запрошення американського історика і великого друга України Тімоті Снайдера як стипендіат Poynter Fellowship для світових медійників.

Перший репортаж з міста Нью-Гевен, де розташований один з найпрестижніших університетів світу Єльський – непогане місце, щоб почати досліджувати особливість «історичних», як їх називають, виборів. Випускниками Єлю є 5 колишніх президентів США, зокрема, обидва Буші. Навчаючись на юридичному факультеті тут зустрічалися Білл та Гілларі Клінтон.

«Все дозволено», або Достоєвський як символ останніх американських виборів

Поділитись: