ОЛІМПІАДА В БРАЗИЛІЇ

Цього тижня відбулося відкриття XXXI Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Але подія, до якої прикута увага світу, – не для всіх бразильців стала святом. Тисячі мешканців міста ще довго згадуватимуть її як той час, коли їх позбавили осель, де вони жили десятиліттями. Щонайменше 2,5 тисячі сімей у Ріо змусили залишити домівки, які знесли заради зведення олімпійських об’єктів. 

Інший бік Олімпіади. 5 історій від жителів Ріо, чиї будинки зруйнували через Ігри

ВИКРАДЕННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Ервін Ібрагімов  — 31-річний представник Меджлісу, викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року. Родина Ібрагімових продовжує розклеювати в Криму оголошення про викрадення Ервіна, а в Києві кримські активісти влаштовують акції під посольством Російської Федерації на його підтримку. У той час, коли так звана прокурорка Криму Наталія Поклонська заявиляє, що Ібрагімова бачили живим через місяць після його зникнення, а відтак жодних порушень прав людини на півострові немає. 

Юлія Стець побувала на місці викрадення Ервіна Ібрагімова у Бахчисараї, зустрілись з його батьками та колегами з Меджлісу.

Де Ервін? Як у Бахчисараї шукають викраденого представника Меджлісу

ТЕРОРИЗМ. ІСТОРІЯ ЕКС-БОЙОВИКА «ІСЛАМСЬКОЇ ДЕРЖАВИ»

Алі розповідає, що народився в одній із колишніх радянських країн Середньої Азії. Коли йому було шістнадцять, він переїхав до Росії на заробітки, вчився у радіофізичному технікумі. За його словами, він ніколи не був релігійним, не відвідував мечеть і не розмірковував про іслам, але, коли у 2013 році в Сирії почалась активна фаза воєнних дій і утворився так званий «Ісламський фронт» (об’єднання радикальних ісламських угруповань), зацікавився і почав вивчати статті та відео, яке публікували ісламісти. 

За словами Алі, взимку 2014 він опинився в Сирії і став бойовиком «Ісламської держави». Детальніше читайте в інтерв'ю Катерини Сергацкової.

Розповідь екс-бойовика «Ісламської держави», який живе в Україні

АРЕШТОВАНЕ МАЙНО КОРУПЦІОНЕРІВ

Ринок арештованого майна в Україні становить близько 50 мільярдів доларів. За приблизними оцінками. Точних – просто не існує. Починаючи від готівки та банківських активів, закінчуючи автомобілями, годинниками і прикрасами. Відслідкувати рух цих коштів, накладені арешти, перехід власності – майже неможливо. Єдиного реєстру, який би показував кількість і вартість арештованих статків немає. В якому стані сьогодні найвідоміші арештовані маєтки України і коли почне працювати новий орган, що має врегулювати цей ринок – в новому випуску програми RE:Форма.

Кому дістанеться майно корупціонерів? RE:ФОРМА

УКРАЇНА У ВИБОРЧІЙ КАМПАНІЇ ТРАМПА

Кандидат від республіканців на президентських виборах США оточив себе радниками, пов'язаними з Кремлем; російські хакери здійснюють атаку на демократів, а Трамп готує відверто прокремлівську зовнішню політику.

Про зв'язки Дональда Трампа з Кремлем та наявні докази щодо них, скандал зі зламом листування Демократичної партії США та про зацікавленість Трампа українським питанням в розмові з Громадським розмірковує Енн Еплбаум, відома американсько-британська авторка та журналістка, пуліцерівська лауреатка і дослідниця Східної Європи та колумністка The Washington Post.

«Трампа та його оточення чомусь дуже цікавить питання України» — пулітцерівська лауреатка

Поділитись: