СУСПІЛЬСТВО. ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

У 2010 році в Україні запрацювала конвенція ООН про права людей з інвалідністю. Три мільйони невидимих отримали шанс зажити по-новому. Але щось пішло не так. Навіть в центрі столиці продовжуть зводити будівлі без пандусів, що вже казати про доступність маленьких міст та сіл. Ніхто не адаптовує непристовані лікарні та громадський транспорт. Але всі щиро радіють і пишаються здобутками паралімпійців. 

До вашої уваги — документальний фільм Богдана Кутєпова.

«Невидимі»: фільм про людей з інвалідністю, феномен українських паралімпійців і боротьбу незрячих з чиновниками

КОРУПЦІЯ. РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО НАГОРОДИ ЗБРОЄЮ

В Україні в якості нагороди силовими відомствами роздано понад 40 тисяч одиниць вогнепальної зброї за роки незалежності. Такі дані Української асоціації власників зброї. Щасливі володарі таких пістолетів чи револьверів — зазвичай не герої війни чи відважні правоохоронці. Частіше за все, це непересічні громадяни, близькі до керівництва міністерств, які цю зброю і роздають.

Тилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю 

СВІТ. ВИБОРИ У США

Страх і ненависть у Лас-Вегасі, де відбулися останні дебати між кандидатами в президенти США, Дональд Трамп кричить про те, що вибори сфальсифіковані, ще до того, як вони відбулися і обіцяє інтригу, тоді як його партія глибоко стурбована заявами. Самоплагіат від Меланії Трамп, а також брудний злив про те, що люди з команди Гілларі Клінтон нібито винаймають тітушок на мітинги суперника.

Гілларі Трампа чи Трамп Гілларі – хто кого? Американський журналіст Джош Ковенський та спецкор Громадського Наталя Гуменюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати про президентські вибори у США  в шостому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА».

ГІЛЛАРІТРАМПА #6: «Ганьба ЦВК!» — від Трампа, тітушки – від Гілларі 

ЕКОНОМІКА. МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ

В Україні майже 43 мільйони гектарів землі сільськогосподарського призначення. 32,5 мільйони – це рілля. Пасовища займають 5,5 мільйонів гектарів. Решта – це сіножаті, перелоги, багаторічні насадження та інші сільськогосподарські землі.

Із них тільки 1,7 мільйона гектарів перебувають у вільному обігу. Тобто власники цієї землі можуть її продати або використати як заставу під кредит. Йдеться про ділянки для ведення підсобного господарства, землю, яку приватизували або отримали у спадщину.

Щодо решти земель сільськогосподарського призначення (41 мільйон гектарів) вже 15 років діє мораторій на продаж. Вперше цю заборону парламент ухвалив в 2001 році, востаннє – 6 жовтня цього року.

Чи можуть фермерські господарства конкурувати із агрохолдингами?
Чому мораторій на продаж землі не сприяє залученню інвестицій в сільське господарство? Від кого і для кого українські політики «захищають» землю? Відповіді на ці запитання у програмі RE:ФОРМА

15 років без землі: як працюють українські фермери — RE:ФОРМА

 КУЛЬТУРА. ІНТЕРВ'Ю З МАР'ЯНОЮ САДОВСЬКОЮ

Мар’яна Садовська — українська співачка, акторка й композиторка. Вона виступала на фестивалях в Японії, США, Бразилії та країнах Європи, проводила етнографічні експедиції на Кубі, в Ірландії та Єгипті, а мешкає зараз у Німеччині. Під час меморіальних днів, приурочених до 75-річчя з часів розстрілів у Бабиному Яру, вона приїхала до України й дала концерт у Києві.

Наталка Гуменюк зустрілася з Мар’яною Садовською і поспілкувалася з нею про історичну пам’ять, Бабин Яр і Волинь, сприйняття біженців в Україні та Європі, а також збір фольклору на сході України.

Співачка Мар'яна Садовська — про уроки історії та пісні сходу України

Поділитись: