ENRU

Про цінності українців, різдвяні пісні і скайп-село — ТОП-5 публікацій тижня

А також про маму 14-ти дітей на лінії фронту і 10 цифр, що допомагають зрозуміти світ у 2016 році.

 

ЕМІГРАЦІЯ. УКРАЇНЦІ НА ЗАРОБІТКАХ

Батьки, що роками не бачать власних дітей. Малюки, яких виховують дідусь із бабусею. Дорослі, які їдуть на рік, а залишаються на десятиліття. Але також возз’єднані родини – діти, які переселяються за кордон, та батьки, які після довгих років відсутності повертаються до України. Які труднощі чекають на розділені сім’ї? І яку роль у підтриманні родинних зв’язків відіграють нові технології?

Два матеріали про українських трудових мігрантів за кордоном та їх родини в Україні. Як впливає заробітчанство на українців там та на їхніх родичів, що залишилися тут?

Історії розділених сімей: Скайп-село і Українська столиця Італії

СУСПІЛЬСТВО. СОЦІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Мало українців знають про те, як складається державний бюджет. Багато хто заявляє про свою толерантність, але водночас мають упередження щодо мігрантів чи людей іншої раси. Це все результати Всеукраїнського опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в рамках проекту Програми розвитку ООН. 2000 респондентів, фокус-групи у Львові, Харкові й Дніпрі, Києві та Херсоні відповідали на запитання щодо участі у громадській діяльності та цінностей українців, які стосуються прав людини, демократичного управління. Їхні відповіді порівнювалися з дослідженням у Молдові та Білорусі.

Український вчений-філософ, президент фонду «Якісна політика», член Наглядової Ради Громадського телебачення Михайло Мінаков наразі співпрацює з проектами Програми розвитку ООН і пояснив, що українці мають знати про себе на межі 2016 — 2017.

Українці толерантні словом, не ділом — дослідження

СВІТ. ПІДСУМКИ В ЦИФРАХ

Чим запам’ятається 2016 рік? Якими були його головні здобутки, втрати, викриття й тренди? Громадське. Світ пропонує вибірку різноманітних даних і показників, які можуть допомогти зрозуміти, як світ прожив цей рік і чого варто сподіватися від нового 2017-го.

Світ у 2016 році: 10 цифр, що допомагають його зрозуміти

ВІЙНА. ПОРТРЕТИ

Надії Дженібековій 56 років, зараз вона — мати 14 дітей, 13 з яких прийомні. Чотирьох молодших дівчат — Іру, Олю, Надю та Надюшку — вона вдочерила перед самою війною. Двоє дівчат з вадами розвитку. Тоді ж родина поселилася в новому будинку в Жованці на околиці Горлівки, не підозрюючи, що вже скоро опиниться на лінії вогню.

Спочатку селище відійшло під контроль самоназваної ДНР, проте були активні бої і фронт рухався. Близько року Жованка була затиснута в «сірій зоні», після чого, нарешті, повернулося під контроль українських військ.

Коли на Донбасі почалася блокада, невеличкі містечка та села на лінії розмежування опинилися в повній ізоляції – без продовольства, грошей і роботи. Це спіткало і сім’ю Джанібекових.

Портрети з війни: Мама

КУЛЬТУРА. МУЗИКА НА РІЗДВО

Авторські колядки, флешмоб #Щедрик100challenge і трохи рок-н-ролу — Громадське Культура зібрало сім різдвяних пісень від українських музикантів.

Музика Різдва: 7 святкових пісень від сучасних українських музикантів