А також про досягнення жінок у Східній Європі і про те, чим живуть і який вигляд мають блокувальники залізничного сполучення з окупованим Донбасом

ПОЛІТИКА. СУМНІВНІ СТАТКИ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ СБУ

Єдине силове відомство, що домоглось права не публікувати електронні декларації, – це Служба безпеки України. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею, розголошення якої може завдати їм непоправної шкоди.

Враховуючи масштаби корупційних скандалів, в які потрапляють працівники цього відомства, мотив приховувати майно у них очевидний. Особливо, коли йдеться про першого заступника глави СБУ, який очолює Головне управління з боротьби із корупцією та організованою злочинністю. Про це докладніше – у розслідуванні Євгенії Моторевської.

Після виходу в ефір цього матеріалу, Павло Демчина звернувся до НАБУ з проханням допитати журналістів. Повідомлялося, що сам Демчина попросив зареєструвати провадження та перевірити матеріали журналістського розслідування. Однак, Дмитро Гнап повідомив, що НАБУ та САП зареєстрували провадження одразу після виходу програми.

«Демчина з іншого життя»: таємні статки скандального заступника голови СБУ

ПОЛІТИКА. ПОЗОВ УКРАЇНИ ПРОТИ РОСІЇ В СУДІ ООН

6-9 березня у Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі Україна проти Росії.

Україна вимагала застосувати до Росії запобіжні заходи у зв'язку з порушенням останньою міжнародних конвенцій — у першу чергу, щодо фінансування тероризму та дискримінації кримських татар та українців в анексованому Криму.

Серед складу суду, крім чинних його членів, є по одному представнику від кожної зі сторін – так звані судді ad hoc. Громадське розбиралося, хто вони.

Також читайте матеріал про те, як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах.

Гаазькі судді: хто вирішуватиме долю позову України проти Росії

ВІЙНА. ЗАЛІЗНИЧНА БЛОКАДА — РЕПОРТАЖ

Знімальна група Громадського провела кілька днів з учасниками транспортної блокади Донбасу, аби розібратись, де правда, а де вигадка в повідомленнях про протест, що поставив на межу зупинки низку промислових підприємств-гігантів.

Чи правда, що на «редутах» чергують «алкоголіки і безробітні». Чи справді противників торгівлі з «ДНР» та «ЛНР» не підтримує місцеве населення, хто з політиків фінансує блокаду, чого саме вимагають протестувальники та коли готові будуть покинути свої «блок-пости». Про все це у репортажі Громадського.

«Ніхто нікуди не їде»: чим живуть блокадники і хто проти них?

CУСПІЛЬСТВО. МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЖІНОК ЗА СВОЇ ПРАВА

У міжнародний жіночий день більшість жінок у Східній Європі отримують квіти і слова вдячності за роботу, яку вони зробили для сім’ї. Німецька організація N-OST запропонувала 21 журналістці з 21 східноєвропейської країни розповісти про помітних жінок, які змінюють світ, і про ставлення до жінки у своїх країнах.

Подивіться, чого досягли ці жінки — 21 історія зі Східної Європи

КУЛЬТУРА. ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ШЕВЧЕНКА

Сучасний постмодерний світ не міг не поглинути найвідомішу поп-ікону української літератури. Якщо за радянських часів Шевченко уявлявся скоріше як старий дід з вусами та в кучмі (як на першій 100-гривневій купюрі), то сьогодні його частіше асоціюють з тими часами, коли він був молодий і підозріло схожий на гіпстера (нова 100-гривнева купюра).

Команда Громадського.Культура зібрала нові, актуальні образи Тараса Григоровича.

Що робиться з Тарасом: Шевченко в сучасному світі

 

Поділитись: