Світ

Торговельна війна та трудова міграція: у Нацбанку назвали ключові ризики для економіки у 2019 році

Нацбанк
Світ/Торговельна війна та трудова міграція: у Нацбанку назвали ключові ризики для економіки у 2019 році
Зберегти
Вигляд
Національний банк України оприлюднив перелік ключових ризиків, які нестимуть загрозу економічному розвитку України та досягненню основних ключових показників діяльності НБУ у 2019 році.

Загалом, ризики для економіки Нацбанк поділив на зовнішні та внутрішні. До зовнішніх там віднесли військову агресію Росії, а також блокаду РФ українських портів в Азовському морі.

Крім цього, серед зовнішніх ризиків Нацбанк назвав торговельні війни, що ведуться серед найбільших світових економік.

«Активізація торговельних воєн найбільших економік світу може спричинити уповільнення зростання світової торгівлі з відповідними проблемами для глобальної економіки. Негативним ефектом таких протистоянь може бути надлишок пропозиції сировинних товарів в окремих регіонах світу з відповідним тиском на ціни в бік зниження», — повідомили в НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Також зовнішнім ризиком Нацбанк назвав послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються. Такий процес спостерігається, зокрема, тому, що розвинені економіки світу підвищують відсоткові ставки за борговими облігаціями, через що інвестори менше інвестують у більш дохідні, проте менш надійні активи країн, зо розвиваються.

До внутрішніх ризиків Нацбанк відніс подвійні вибори в Україні та погіршення інфляційних очікувань, пов’язаних із цим.

«Із початком чергової електорального циклу зростає кількість та інтенсивність заяв популістичного характеру, спрямованих на завоювання симпатій виборців з метою отримання відповідними політиками максимальної підтримки під час чергових виборів», — зазначають в НБУ.

Також там занепокоєні темпами трудової міграції з України, якій сприяє запровадження безвізового режиму з ЄС, а також повідомлення від урядів Чехії та Німеччини, які планують пом’якшити умови працевлаштування іноземців.

«Відплив робочої сили підвищує диспропорції між попитом та пропозицією на ринку праці з подальшим зростанням заробітних плат та локальним дефіцитом кваліфікованих працівників, що стримує потенційне економічне зростання, а також чинить тиск на рівень цін в економіці», — пояснюють у Нацбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські заробітчани заробили майже у 1,5 рази більше, проте трудова міграція уповільнюється

Пов`язані новини