Google удруге вилучив зі свого магазину для додатків ToTok — месенджер, який створили в Об’єднаних Арабських Еміратах у 2019 році і який підозрюють у шпигуванні на користь влади країни.

Як повідомляє The Verge, у Google не пояснили причини такого рішення. За даними The New York Times, додаток ToTok порушив певні правила користування магазином додатків, однак які саме — невідомо.

Нагадаємо, в грудні 2019 року розслідування The New York Times показало, що влада ОАЕ збирала інформацію про розмови та місцезнаходження користувачів, їхні фотографії та інші дані, що зберігалися на телефонах, де було встановлено ToTok.

Крім того, за даними The New York Times, компанія-розробник ToTok, найімовірніше, пов’язана з еміратською компанією DarkMatter, яка займається кібербезпекою і має тісний зв’язок з урядом країни.

У компанії-розробнику ToTok тоді прямо не відповіли на закиди, викладені у статті The New York Times. Утім там наголосили, що додаток дотримується високих стандартів безпеки для захисту приватності користувачів, які відповідають місцевому законодавству й міжнародному праву.

Після розслідування NYT Apple і Google вилучили ToTok зі своїх магазинів додатків, утім, як нагадує The Verge, у січні 2020-го месенджер з’явився в Google Play.

Додаток ToTok було створено в 2019 році. В Еміратах, влада яких блокує доступ до аналогічних додатків Apple і Facebook, він став доволі популярною альтернативою безкоштовним месенджерам і був завантажений на мільйони пристроїв у країні. До блокування в Apple і Google ToTok також був одним із найпопулярніших месенджерів у США.

Поділитись: