Президент США Дональд Трамп закликав губернаторів усіх штатів активніше залучати сили Національної гвардії для вгамування протестів через убивство поліцейськими Джорджа Флойда. Якщо місцева влада відмовиться від таких дій, Трамп пригрозив направити до них військових.

Про це Трамп заявив під час брифінгу у Білому домі в понеділок, 1 червня.

«Мери й губернатори мають забезпечити суттєве переважання правоохоронців, аж поки не стихне насилля. Якщо міста й штати відмовляються вживати заходів для захисту громадян, їхнього майна і власності, я направлю американські Збройні сили й ті швидко вирішать проблему замість них», — сказав він.

«Я мобілізую всі наявні федеральні ресурси, цивільні й військові, щоб зупинити бунти й мародерство, припинити руйнування й підпали, а також захистити права законослухняних американців», — наголосив президент США.

Американський лідер додав, що нинішні події є «не мирними протестами, а актами внутрішньонаціонального терору».

Крім того, він підтвердив свої наміри визнати рух «Антифа» терористичною організацією. Трамп заявив, що вони є «головними підбурювачами» нинішніх подій, і пригрозив їм «тривалими строками ув’язнення».

Крім того, у столиці США — Вашингтоні — вводиться комендантська година із 19:00 за місцевим часом. Трамп наголосив, що ці рішення набувають чинності негайно.

Варто зазначити що просто під час виступу Трампа у Вашингтоні тривали протести. Для розгону протестувальників поліція застосувала сльозогінний газ.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів у місті проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: