Президент США Дональд Трамп має підписати виконавчий указ, спрямований проти компаній, що керують соціальними мережами на кшталт Twitter і Facebook. Наразі невідомим є зміст указу та заходи, передбачені в ньому.

Про намір Трампа підписати указ у четвер, 28 травня, повідомляє BBC із посиланням на чиновників Білого дому.

Незадовго до цього оголошення два повідомлення Трампа у Twitter були позначені як «такі, що вводять в оману». Американський президент розкритикував це рішення соцмережі. Пізніше він так само заявив про упередженість соціальних медіа після невдалого запуску пілотованого космічного корабля Crew Dragon — не уточнивши, в чому ця упередженість полягає.

«Великі технологічні компанії роблять усе, що їм дозволяє їхня надзвичайна сила, аби ввести ЦЕНЗУРУ (sic) напередодні виборів 2020 року. … Я не дозволю цьому статися!» — написав Трамп, як не дивно, у Twitter.

Цікаво, що рішення соцмережі позначити пости як оманливі розкритикував і керівник Facebook Марк Цукерберг — в інтерв’ю прихильному до Трампа телеканалу Fox News.

«Я маю тверде переконання, що Facebook не має бути арбітром правди щодо всього, що люди кажуть онлайн. Певно, приватні компанії й не повинні робити цього, особливо компанії-власники онлайнплатформ, вони не повинні мати змоги це робити», — сказав Цукерберг.

Своєю чергою, керівник Twitter Джек Дорсі пояснив: вказування соцмережі на «неточну чи суперечливу інформацію» не робить її «арбітром правди».

«Наша мета — показати всі аспекти суперечливих тверджень та суперечливої інформації, аби люди могли ухвалити рішення самостійно. Важливою є більша прозорість із нашого боку, аби люди могли розуміти причини наших дій», — написав він.

Виконавчий указ — розпорядження президента США урядові, яке не вимагає затвердження з боку парламенту (Конгресу). Теоретично його можна скасувати або рішенням Конгресу (яке може ветувати президент), аби через суд, якщо буде доведено, що такий указ є незаконним.

Поділитись: