Президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон можуть відвідати Київ у травні цього року і взяти участь в урочистостях, присвячених 75-річчю закінчення Другої світової війни.

Про це пише The Guardian.

За даними видання, наразі розглядається декілька варіантів, які могли б згладити критику Трампа, який планує взяти участь в урочистостях у Москві. Оскільки це буде у розпал виборчої кампанії в США, демократи говоритимуть про залежність Трампа від Кремля, а республіканцям хотілося б цього уникнути.

Тому є компромісні варіанти. Один з них — участь Трампа і Джонсона в покладанні вінків в Москві, але відмова від участі у військовому параді. Ще один варіант — відвідування Києва перед візитом до Москви і участь в пам'ятних церемоніях 8 травня.

The Guardian відзначає, що українська влада зараз активно працює над тим, аби представити церемонії в Україні як більш прийнятний спосіб вшанувати пам’ять про Другу світову війну, без ризиків схвалити російську агресію.

«Україна відзначає 8 травня як День пам’яті і примирення разом з усім демократичним світом. П’ять років тому з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни Україна відмовилася від радянського (тепер російського) стилю вшанування сталінської перемоги над нацизмом. Саме тому Україна запрошує зарубіжні країни взяти участь у пам’ятних заходах у Києві», — сказав український урядовець, ім’я якого видання не називає

«Зараз ми працюємо над всіма деталями. Логістика та порядок денний будуть доступні через деякий час. Враховуючи вищесказане, ми сподіваємося, що офіційні особи США візьмуть участь у пам’ятних заходах 8 травня в Києві», — додав він.

Однак, за даними видання, Трамп і Джонсон ще не ухвалили остаточного рішення.

Поділитись: