Світ

Трамп і Макрон мають намір розробити нову ядерну угоду з Іраном

25 квітня, 2018 08:17
Світ/Трамп і Макрон мають намір розробити нову ядерну угоду з Іраном
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Про це повідомляє AFP.

«Можу сказати, що у нас була дуже відверта дискусія з цього приводу, тільки між нами двома. Тому ми хочемо розробити нову угоду з Іраном», — сказав Макрон.

За його словами, нова угода має включати у себе три додаткові пункти: іранську програму розробки балістичних ракет, вплив на Близькому Сході і що відбудеться після 2025 року, коли згідно з нинішньою угодою знімуть обмеження на програму збагачення урану в Ірані.

Водночас Трамп не підтвердив напевне слова Макрона, як пише Reuters:

«У нас буде відмінний шанс зробити більше для Сирії. Може це буде угода», — сказав Трамп.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

Пов`язані новини