Світ / США

Трамп назвав «пустою тратою часу» зустріч з демократами щодо припинення роботи уряду

Дональд Трамп
Світ/США/Трамп назвав «пустою тратою часу» зустріч з демократами щодо припинення роботи уряду
Зберегти
Вигляд
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп назвав «пустою тратою часу» зустріч зі спікеркою Палати представників, демократкою Ненсі Пелосі та лідером демократів у Сенаті Конгресу Чаком Шумером, які відмовилися виділяти кошти на будівництво стіни на американському кордоні у відповідь на відновлення роботи уряду.

«Щойно пішов із зустрічі з Чаком і Ненсі, марна трата часу», — написав Трамп у Twitter.

Він запитав у представників демократів, чи погодять вони фінснсування будівництва стіни на американсько-мексиканському кордоні, якщо він усе ж відновить роботу уряду.

«Ненсі сказала: «Ні». Я попрощався, поки що нічого не працює», — написав президент США.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи.

Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не були вказані 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Працівники низки міністерств і установ у Вашингтоні через тимчасове припинення роботи уряду, так званий «шатдаун», змушені шукати додатковий заробіток.

Пов`язані новини