Образи кандидата Трампа та президента Трампа дещо різняться, не всі пункти своєї програми новий глава Білого Дому збирається виконувати, а про деякі навіть не згадує

Передвиборча кампанія Дональда Трампа була сповнена резонансних заяв, контраверсійних випадів та гучних обіцянок. Втім образи кандидата Трампа та президента Трампа дещо різняться, не всі пункти своєї програми новий глава Білого Дому збирається виконувати, а про деякі навіть не згадує у нинішніх публічних виступах. Громадське відслідкувало як змінилася риторика Трампа за перші 20 днів у статусі обраного президента.

Міграційна політика

Антимігрантська риторика Трампа, а саме заяви про необхідність масової депортації нелегальних мігрантів, стала однією з ключових тез його кампанії. Завдяки їй він заручився підтримкою багатьох американців, але водночас і здобув безліч противників. Після перемоги на виборах Трамп дещо змінив позицію щодо цього питання: ще під час кампанії він обіцяв, що зробить все можливе, щоб вислати 11 мільйонів мігрантів, які перебувають в США нелегально.

Втім, нещодавно, вже в якості обраного президента, Трамп заявив, що вимагатиме депортації 2 — 3 млн мігрантів, які притягувалися до кримінальної відповідальності. Також він оголосив, що не виключає можливість пом'якшення існуючих законів щодо депортації і додав, що цими питаннями влада США займатиметься не першочергово (про що було обіцяно під час кампанії), а пізніше, після здійснення всіх заходів для забезпечення безпеки кордонів.

Стіна на кордоні з Мексикою

Під час кампанії Трамп не раз зривав оплески на зустрічах із виборцями гучною заявою про плани звести стіну на кордоні із Мексикою. Наступний шквал слідував за фразою «І змусимо Мексику за цю стіну заплатити!».

При цьому Трамп ніколи не вдавався в подробиці цього плану, а президент Мексики не раз, коментуючи цю заяву Трампа, зазначав, що його країна в жодному разі за таке платити не буде. У політиків навіть була коротка суперечка про це у Твітері.

Після обрання президентом, Трамп пом’якшив позицію щодо цього, і заявив що в деяких районах на кордоні його задовольнив би і звичайний паркан.

Один з радників Трампа Ньют Гінгріч в коменатарі для амеркианських ЗМІ коментуючи перемогу Трампа зазначив, що той, швидше за все, не намагатиметься змусити Мексику заплатити за  стіну, втім, така обіцянка була «відмінним передвиборчим ходом».

Ув’язнення Гілларі Клінтон

Гасло «Lock her up!» (Посади її) серед прихильників Трампа стало чи не найбільш популярним під час його кампанії. Мова йде про обіцянку новообраного президента кинути за грати суперницю Гілларі Клінтон у разі перемоги на виборах. Трамп вважав ганьбою той факт, що після витоку секретних відомостей з її електронної пошти, Клінтон узагалі допустили до президентської гонки.

Однак, після перемоги він змінив риторику щодо колишнього опонента. Трамп більше не називає Клінтон «nasty woman» (мерзенна жінка), під час переможної промови у своєму штабі він зазначив, що Клінтон — «хороший суперник», крім того «сильна і розумна». Пізніше в інтерв’ю для New York Times новий президент заявив, що не буде садити Клінтон до в'язниці. «Вона пройшла через багато і сильно постраждала, я не хочу робити їй боляче. Кампанія була запеклою», — зазначив Трамп. Ще однією причиною відкласти в бік чвари із Клінтон він назвав необхідінсть вирішити купу інших, більш важливих проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запалити зірку: як американські ЗМІ привели Трампа до перемоги

Реформа охорони здоров’я

Ініціатива поки чинного президента США Барака Обами під назвою Obamacare свого часу викликала у Трампа виключно негативну реакцію. Він обіцяв повністю її скасувати і називав суцільним грабунком, що лягає податковим тягарем на громадян та додатковими витратами на державу.  

Тепер же, на думку Трампа, реформу треба частково зберегти, змінивши в ній лише деякі пункти. Зокрема, новообраний президент пообіцяв не скасовувати положення, яке дозволяє молоді до 26 років бути включеними у страхові документи батьків.

Відновлення стосунків із Росією

На початку своєї президенсткої кампанії Дональд Трамп обмовився, що вважає Путіна сильним лідером, якого поважають у власній країні. Крім того, кандидат у  президенти сказав що отримати комплімент від Путіна (який назвав Трампа «яскравою і талановитою людиною») — це честь. Відтоді американські ЗМІ не раз піднімали питання ставлення Трампа до Путіна, і навіть знайшли у респубілканця бізнес-зв’язки із Москвою. Сам Трамп заявив що Путіна не знає, втім, було б непогано «порозумітися із ним».  

Після перемоги Трамп не поспішає «перезавантажувати» стосунки із Росією, про це він заявив в інтерв’ю виданню The New York Times. Трамп, зокрема, розповів про те, що вже поговорив із президентом Володимиром Путіним по телефону, однак не уточнив тему розмови. Трамп наголосив, що було б непогано «ужитися» з Путіним, проте відкинув думку про те, що можливе потепління відносин з РФ буде називатися «перезавантаженням».

Екологія

Під час своєї кампанії Трамп «відмітився» ще однією контраверсійною заявою: на його думку, загрози глобального потепління не існує, її вигадали китайці, щоб «зробити американське виробництво неконкурентоспроможним». Паризьку кліматичну угоду, яку в грудні 2015 року підписали понад 195 країн Трамп пообіцяв «скасувати» (цього не може зробити жодна окрема країна, але якщо США вийдуть із неї, або відмовляться від деяких внутрішніх положень, це завдасть значного удару самій угоді).

Вже будучи президентом, коментуючи питання кліматичних змін, Трамп заявив: «Я ретельно розглядаю цю проблему. Я дотримуюсь відкритого підходу». Водночас новообраний президент таки визнає, що людина може впливати на зміну клімату: «Я думаю, певний зв'язок є. Щось таке дійсно існує», багатозначно заявив Трамп в інтерв’ю для The New York Times.

А от плани щодо глобальної кліматичної угоди Трамп, найімовірніше, не змінив. Так агенція Reuters 14 листопада із посиланням на джерело в перехідній команді Трампа, повідомила, що новообраний президент справді хоче аби Сполучені Штати покинули Паризьку кліматичну угоду і зробили це швидше, ніж за чотири роки, передбачені механізмом виходу.

Поділитись: