Президент США Дональд Трамп особисто підписав документ про операцію, яка заблокувала доступ до інтернету російському «Агентству інтернет-досліджень» — так званій «фабриці тролів» — під час виборів до Конгресу у 2018 році.

Телеканал NBC News зауважив, що це «найагресивніший» крок адміністрації Трампа для боротьби з російським втручанням у вибори. 

За інформацією NBC, інтернет «фабриці тролів відключили за кілька годин до початку голосування на виборах до Конгресу. Доступу до мережі не було упродовж декількох днів.

Напередодні The Washington Post повідомив, що американські військові відключили доступ до інтернету «фабриці тролів».

Раніше це «Агентству інтернет-досліджень» внесли до списку санкцій США через втручання у вибори президента. Звинувачення висунув спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який веде розслідування про втручання у президентські вибори 2016 року.

За даними прокурорів, агентство контролюється російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, який має тісні зв’язки серед військових та політиків при владі.

Нагадаємо, 12 лютого Державна Дума РФ у першому читанні підтримала законопроект про «суверенний інтернет», який передбачає автономну роботу російського сегмента інтернету.

«Вони ж там сидять і все слухають, це їхній винахід. А так не будуть» — прокоментував ізоляцію інтернету в РФ президент країни Володимир Путін.

У березні 2018 року спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією. Йшлося про зустріч на Сейшелах у січні 2017 року, на якій були засновник однієї з найбільших приватних військових компаній США Ерік Прінс та близький до Путіна глава російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмітрієв.

Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

На слуханнях у Комітеті з розвідки колишній секретар Департаменту внутрішньої безпеки США Джей Джонсон заявив, що замовником хакерських атак під час виборів президента у 2016 році був особисто Путін.

Поділитись: