Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вирішив відкласти призначену зустріч з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен через її небажання обговорювати продаж Гренландії США. Прем'єрка Данії назвала абсурдною ідею Трампа про покупку острова.

«Данія — дуже особлива країна з неймовірними людьми, але ґрунтуючись на коментарях прем'єр-міністра Метте Фредеріксен про те, що їй не буде цікаво обговорювати питання про купівлю Гренландії, я відкладу нашу зустріч, заплановану через два тижні на інший час», — написав Трамп у Twitter.

Фредеріксен напередодні заявила, що є багато речей, про які можна поговорити з політиками Гренландії, але пропозиція від США — «не одна з них», передає DR.

«Це абсурдна дискусія, і Кім Кільсен (прем'єр-міністр Гренландії. — ред.), звичайно, дав зрозуміти, що Гренландія не продається, тому обговорення припиняється. З іншого боку, є дійсно багато речей, про які ми хотіли б поговорити з президентом США», — сказала вона і додала, що ідеться зокрема про співпрацю із США в Арктиці.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей, є автономним регіоном у складі Данії.

Нагадаємо, видання The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається.

Водночас Трамп заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Поділитись: