Президент США Дональд Трамп підписав указ, спрямований на регулювання діяльності соціальних мереж. Незадовго до цього два повідомлення Трампа у Twitter були позначені як «такі, що вводять в оману».

Про це він повідомив перед підписанням документа в Білому домі, передає CNN.

За його словами, указ направлений на те, щоб «захистити свободу слова від однієї з найбільш серйозних небезпек», оскільки «жменька монопольних соціальних мереж контролює більшу частину всіх громадських і приватних комунікацій» в США.

«Вони (соцмережі — ред.) мали неконтрольовану владу піддавати цензурі, обмежувати, редагувати, формувати, приховувати, змінювати практично будь-яку форму спілкування між приватними громадянами та великою публічною аудиторією», — пояснив президент.

Видання зазначає, що указ Трампа націлений на 230-й розділ американського акта про етику у сфері телекомунікацій від 1996 року. Він передбачає широкі повноваження для сайтів з блокування і модерації контенту користувачів.

Указ Трампа передбачає можливість регуляторам залучати соцмережі до відповідальності за дії, які можуть бути розцінені як обмеження свободи слова.

Крім того, після підписання указу Трамп пригрозив закрити Twitter, якщо його юристи зрозуміють, як це зробити, пише Business Insider.

У Twitter назвали указ президента «реакційним і політизованим». У компанії відзначили, що розділ 230 закону «захищає американські інновації та свободу вираження думок й опирається на демократичні цінності».

Після того, як соцмережа позначила повідомлення американського президента, той розкритикував це рішення. Пізніше він так само заявив про упередженість соціальних медіа після невдалого запуску пілотованого космічного корабля Crew Dragon — не уточнивши, в чому ця упередженість полягає.

«Великі технологічні компанії роблять усе, що їм дозволяє їхня надзвичайна сила, аби ввести ЦЕНЗУРУ (sic) напередодні виборів 2020 року. … Я не дозволю цьому статися!» — написав Трамп, як не дивно, у Twitter.

Цікаво, що рішення соцмережі позначити пости як оманливі розкритикував і керівник Facebook Марк Цукерберг — в інтерв’ю прихильному до Трампа телеканалу Fox News.

Своєю чергою, керівник Twitter Джек Дорсі пояснив: вказування соцмережі на «неточну чи суперечливу інформацію» не робить її «арбітром правди».

Поділитись: