ENRU

Трамп планує анулювати ядерну угоду з Іраном — The Washington Post

Президент США Дональд Трамп планує оголосити про анулювання міжнародної ядерної угоди з Іраном, оскільки це «не відповідає національним інтересам країни».

Про це повідомили джерела в Білому домі, передає The Washington Post.

За інформацією видання, Трамп виступить з відповідною заявою Конгресу 12 жовтня і представить оновлену стратегію США щодо Близького Сходу.

«Адміністрація з нетерпінням чекає моменту, коли зможе поділитися деталями нашої стратегії щодо Ірану», — заявив прес-секретар Ради національної безпеки Майкл Антон.

Джерело видання в Білому домі повідомляє, що радники президента з національної безпеки в останні кілька тижнів виступають за скасування ядерної угоди.

У той же час співрозмовники газети підкреслили, що це не остаточна інформація, і плани адміністрації Трампа щодо Ірану можуть змінитися.

Видання зазначає, що після подання нова стратегія буде розглядатися в Конгресі протягом 60 днів, сама по собі заява не є розірванням угоди.

Заява про скасування угоди може стати початком зняття санкцій щодо Ірану.

14 липня 2015 року США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина та Іран досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана.

Згідно з домовленостями, Іран зобов'язується протягом п'яти років не збагачувати уран до рівня, що перевищує 3,67 відсотка, і перетворити завод Фордо на технологічний центр.

В обмін на це з Тегерана знімуть санкції, які можуть бути відновлені, якщо Іран не виконає своїх зобов'язань.

Тодійшній президент Барак Обама заявляв, що допускає війну в разі провалу ядерної угоди з Іраном. Він сказав, якщо Тегеран не буде дотримуватися умов угоди, у США не буде іншої альтернативи, окрім використання військової сили.

2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав документ про запровадження нових санкцій проти Росії, КНДР та Ірану

Підписуйтесь на наш канал у Telegram