Трамп планує оголосити надзвичайний стан через незгоду щодо фінансування стіни
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує оголосити надзвичайний стан, якщо переговори з демократами щодо фінансування стіни не матимуть результату. Утім демократи зазначають, що цього року фінансування не буде.
«Я думаю, що є хороші шанси, що нам доведеться це (надзвичайний стан — ред,) зробити», — зазначив Трамп.
Раніше представниця Палати представників у Конгресі Ненсі Пелосі сказала, що протягом цього року фінансування стіни не буде. Водночас вона зазначила, що відкрита для переговорів щодо більшості проекті та технологій для безпеки кордонів.
Трамп звинуватив Пелосі в тому, що вона не заперечує проти торгівлі людьми.
Конгресмен з американського штату Арізона запропонував неординарний спосіб фінансування стіни на кордоні з Мексикою, яку закликає побудувати президент США Дональда Трамп. Республіканець Гейл Гріффін пропонує спрямувати кошти на стіну з податку на порно.
9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.
3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.
Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа
Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.
Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.
- Поділитися: