Трамп помилував свого ексрадника з нацбезпеки Флінна. Той визнавав, що давав неправдиві свідчення ФБР про зв'язки з РФ

Чинний глава Білого дому Дональд Трамп перед завершенням своєї президентської каденції підписав указ про помилування свого ексрадника з нацбезпеки Майкла Флінна. Раніше він визнав, що збрехав ФБР про свої зв'язки з Росією.
Про це Трамп повідомив у Twitter.
«Для мене велика честь повідомити, що генералові Майклу Флінну надане повне помилування. Вітаємо генерала Флінна та його чудову сім’ю. Я знаю, що у вас тепер буде дійсно фантастичний День Подяки!», — написав Трамп.
Помилування Трампа зупинить судові процеси проти Флінна.
У чому його звинувачують
Майкл Флінн, відставний генерал армії, був одним із тих, кому висунули звинувачення в межах розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські президентські вибори у 2016 році.
Він двічі визнавав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР про свої контакти з колишнім російським послом Сергієм Кисляком у період перед інавгурацією Трампа. Пізніше ексрадник змінив юридичну тактику, звинувативши ФБР у спробі заманити його в пастку.
Флінн був головним радником кампанії Трампа під час президентських виборів 2016 року. Після перемоги на виборах Трамп призначив його на одну з ключових посад в адміністрації — радника Білого дому з національної безпеки.
Проте Флінн пішов з посади в лютому 2017 року, після того, як з’ясувалося, що він ввів в оману віцепрезидента Майка Пенса в питанні про свої контакти з тодішнім послом Росії.
У травні цього року Міністерство юстиції закрило справу проти Флінна. Але федеральний суддя, який головував у справі Флінна, закликав до подальшого судового розгляду цього питання.
Зазначимо, Флінн — другий соратник Трампа, якого той милує в межах цієї справи. Раніше президент своїм указом скасував тюремне ув'язнення для Роджера Стоуна. Зробив це за декілька днів до того, як він повинен був сісти до в'язниці.
У листопаді 2019 року Роджера Стоуна визнали винним за всіма сімома пунктами звинувачення у справі про надання неправдивих показань Конгресу (парламенту США). Стоуна звинувачували у брехні Конгресу США в ході свідчень під присягою, а також у перешкоджанні розслідуванню Конгресу.
- Поділитися: