Розслідування / Кримінал

Трамп прокоментував зникнення журналіста Хашоггі: не виключає «покарання» щодо Саудівської Аравії

CBS News
Розслідування/Кримінал/Трамп прокоментував зникнення журналіста Хашоггі: не виключає «покарання» щодо Саудівської Аравії
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що Штати можуть застосувати «суворе покарання» щодо Саудівської Аравії, якщо виявиться, що королівство причетне до вбивства саудівського опозиційного журналіста Джамала Хашоггі.

Про це Трамп заявив в інтерв'ю телеканалу CBS News.

За словами Трампа, він «дуже засмутиться і розізлиться», якщо виявиться, що журналіста Хашоггі вбили на території консульства Саудівської Аравії у Стамбулі.

Водночас глава США додав, що виключає припинення великих військових контрактів з королівством.

На питання журналістки, як США реагуватимуть, якщо виявиться, що Хашоггі все таки вбили і до цього причетна Саудівська Аравія, Трамп сказав:

«Зараз ми цього не знаємо. Але ми плануємо з’ясувати це, буде розслідування... І буде суворе покарання».

Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 
За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі знаходиться в консульстві.
Туреччина викликала посла Саудівської Аравії після зникнення журналіста.
Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашкаджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.
Джамаль Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста

Пов`язані новини