Президент США Дональд Трамп розпорядився не пускати до Сполучених Штатів колишню жительку штату Алабама Ходу Мутану, яка у 2014 році одружилась з бойовиком «Ісламської держави» та виїхала на контрольовану бойовиками територію Сирії.

Крім того, держсекретар Майк Помпео підтвердив, що 24-річна Хода немає підстав для в'їзду в країну, оскільки вона не є громадянкою США.

Згідно з інформацією СNN, жінка брала участь в онлайн-агітації джихадистів: зокрема, в мережі поширювалося фото, на якому вона, імовірно, спалює американський паспорт.

Наразі вона втекла і перебуває в таборі біженців на контрольованій курдами території Сирії. Жінка заявила, що шкодує про своє рішенні й хоче повернутися до США з півторарічним сином.

Крім того, адвокат сім'ї Мутани заявив, що жінка була громадянкою США за народженням, і тому влада не може перешкоджати їй повернутись. Водночас, у Держдепартаменті стверджують, що, хоча вона і була народжена в США, Мутана не має право на громадянство, оскільки її батьки, громадяни Ємену, перебували в країні як дипломати.

Нагадаємо, нещодавно колишня громадянка Великої Британії Шамім Бегам, яка у 2015 році у 15-річному віці втекла до Сирії і долучилась до угруповання «Ісламська держава», заявила, що тепер хоче повернутись у Лондон.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile