Президент США Дональд Трамп розпорядився відкрити стратегічні запаси нафти через напад на нафтопереробний завод у Саудівській Аравії.

Про це Трамп заявив у Twitter.

Він вважає, що атака може сколихнути світові ціни на нафту.

«Я санкціонував випуск нафти зі стратегічного нафтового резерву, в разі необхідності, в обсязі, який буде визначений, достатній для забезпечення хорошого постачання ринків», — заявив Трамп.

Він додав, що США чекають від Ер-Ріяда припущень про те, хто стояв за нападом на Saudi Aramco, і будуть діяти з урахуванням отриманих даних.

«Нафтовий сектор Саудівської Аравії був атакований. Є підстави вважати, що ми знаємо, хто в цьому винен, ми перебуваємо в повній боєготовності, і все буде залежати від підтвердження, але ми чекаємо, що скаже королівство про те, хто, на їхню думку, стояв за нападом і як нам слід діяти далі», — наголосив Трамп.

Нагадаємо, після атаки дронів на одному з найбільших у світі нафтопереробних заводів саудівської компанії Saudi Aramco сталася пожежа.

Як зазначає Reuters, це найбільша атака на нафтову інфраструктуру Саудівської Аравії за останні 10 років. Після неї у Саудівській Аравії видобуток нафти впав майже удвічі.

Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Іран у «безпрецедентній атаці на світовий енергетичний ринок».

Поділитись: