Економіка

Трамп планує ускладнити видачу віз для «захисту американських робітників» — Reuters

18 квітня, 2017 14:26
Економіка/Трамп планує ускладнити видачу віз для «захисту американських робітників» — Reuters
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп готує указ, за яким ускладниться порядок видачі трудових віз з метою скорочення штату іноземних робітників та підвищення зайнятості американців.

Президент США Дональд Трамп готує указ, за яким ускладниться порядок видачі трудових віз з метою скорочення штату іноземних робітників та підвищення зайнятості американців. Про виданню Reuters повідомили джерела у Білому домі.

Двоє посадовців з адміністрації президента підкреслили, що Трамп видасть указ, який назвали «купуй американське і наймай американців», для того, щоб схилити державний апарат до укладання контрактів з американськими постачальниками.

Це також чергова спроба подальшого втілення передвиборчих обіцянок Трампа про «Америку на першому місці».

Прийдешній указ закликатиме до «суворого дотримання всіх законів, що регулюють в’їзд до Сполучених Штатів з-за кордону для працевлаштування з метою збільшення зарплат і рівня зайнятості для робітників Сполучених Штатів».

Він також закликатиме державний департамент, а також департаменти праці, правосуддя й національної безпеки вжити заходи для перелому ситуації, яку представники Білого дому назвали «шахрайством та зловживаннями» у імміграційній системі.

На їх переконання, це також підвищить рівень захисту американських робітників.

В проекті указу йдеться, що федеральні департаменти мають провести реформи для надання трудових віз H-1B лише найбільш кваліфікованим претендентам на роботу в США.

Такі візи надаються іноземним громадянам для здобуття роботи, яка вимагає наявності вищої освіти.

Зокрема, це робота науковців, інженерів та програмістів. Уряд використовує принцип лотереї для видачі 65 тис. віз щороку.

Кількість вакансій, для яких потрібна віза H-1B впала до 199 тис. із 236 тис. у 2016 році, зазначає служба з питань громадянства та імміграції США.

На думку компаній-роботодавців, їхня мета — пошук найбільших талантів. Зокрема, більш ніж 15% співробітників Facebook Inc у 2016 році були власниками трудових віз.

Проте більшість цих віз дають фірмам з пошуку робочих рук за кордоном, що є об’єктом критики у США.

Скептики вважають, що такі фірми використовують візи для низькооплачуваної роботи у сфері інформаційних технологій, а лотерейна система вигідна аутсорсинговим фірмам, які наводнюють її масою заявок на працевлаштування.

Старший посадовець з адміністрації президента США розповів, що наслідки чинних принципів роботи імміграційної системи зводяться до заміщення американських робітників іноземцями за меншу зарплату.

Раніше Дональд Трамп заявляв, що у березні 2017 року кількість нелегальних іммігрантів «на південних кордонах» США зменшилася на 64%.

До цього Трамп підписав новий міграційний закон, що припиняє на 90 днів в'їзд в США громадянам шести країн — Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Збільшення витрат на оборону і боротьба з нелегальною міграцією – п’ять тез першої промови Трампа в Конгресі»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини