ENRU

Трамп відмовився продовжувати ядерну угоду з Іраном

Президент США Дональд Трамп відмовився продовжувати сертифікацію міжнародної ядерної угоди з Іраном.

Про це повідомляє BBC.

За його словами, він посилається на угоду з Конгресом і буде проводити консультації з союзниками про те, як змінити угоду.

Трамп звинуватив Іран в тому, що він спонсорує тероризм, і заявив, що він відмовить режиму в «всіх шляхах до ядерної зброї».

Водночас, міжнародні спостерігачі заявляють, що Іран повністю дотримувався угоду 2015 року заморозивши свою ядерну програму.

Але Трамп каже, що угода була занадто поблажливою, і Ірану було дозволено перевищувати ліміти важкої води і залякувати міжнародних інспекторів.

Іран, за його словами, «не відповідав духу угоди» і отримував вигоду від санкцій.

6 жовтня видання The Washington Post повідомляло, що Трамп планує оголосити про анулювання міжнародної ядерної угоди з Іраном, оскільки це «не відповідає національним інтересам США».

14 липня 2015 року США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина та Іран досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана.

Згідно з домовленостями, Іран зобов'язується протягом п'яти років не збагачувати уран до рівня, що перевищує 3,67 відсотка, і перетворити завод Фордо на технологічний центр.

В обмін на це з Тегерана знімуть санкції, які можуть бути відновлені, якщо Іран не виконає своїх зобов'язань.

Тодійшній президент Барак Обама заявляв, що допускає війну в разі провалу ядерної угоди з Іраном. Він сказав, якщо Тегеран не буде дотримуватися умов угоди, у США не буде іншої альтернативи, окрім використання військової сили.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram