Американський президент Дональд Трамп скасував участь США у ядерній угоді з Іраном «на зло» своєму попереднику, Бараку Обамі.

Про це написав експосол Великої Британії у США Кім Даррок в записці, як стало відомо з нового витоку документів, опублікованих Daily Mail. 

Видання опублікувало документ попри застереження від лондонської поліції. Перший витік, що стався близько тижня тому, спричинив великий скандал, а згодом — відставку Даррока. У листах тодішньому британському міністру закордонних справ, а тепер кандидату в прем’єр-міністри Борису Джонсону, той називав Трампа некомпетентним і ненадійним, а його адміністрацію — «виключно непрацездатною».

У записці з нового витоку документів Даррок пише, що республіканський президент Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди через «особисті причини», адже цю угоду підписав його попередник, демократ Барак Обама.

Експосол також повідомляв про розбіжності між радниками американського президента та про те, що Білий дім не мав належної стратегії щодо виходу з угоди. 

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: