Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив про наявність «таємних документів щодо ядерної зброї», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Про це повідомляє ВВС.

За словами Нетаньяху, Ізраїль отримав 55 тисяч сторінок матеріалу, які свідчать про порушення Іраном ядерної угоди, підписаної у 2015 році та спрямованої на обмеження ядерної програми.

«Іран збрехав і почав після підписання угоди ще активніше розвивати військову складову своєї ядерної програми», — заявив Нетаньяху, передають ізраїльські ЗМІ.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

У грудні 2016 року Іран заявив, що продовження санкцій з боку США порушує ядерну угоду. Пізніше Іран знову відмовив вимогам президента США Дональда Трампа про внесення змін в угоду про атомну програму Тегерана.

У лютому 2018 року Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року, підписаної з шістьма світовими лідерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерна угода і поцілунки в щоку: чим відзначився візит Макрона в США

Поділитись: