Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо (в центрі) виступає під час прес-конференції біля Палацу Національної асамблеї в Каракасі, Венесуела, 21 січня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/Cristian Hernandez

Президент США Дональд Трамп визнав лідера опозиції Венесуели, голову парламенту Хуана Гуайдо легітимним очільником країни.

Про своє рішення глава Білого дому заявив через декілька хвилин після того, як Гуайдо оголосив себе легітимним лідером держави.

«Як єдина законна гілка влади, обрана венесуельським народом, Національна асамблея (парламент — ред.) схвалила конституцію країни, яка визнає (чинного президента — ред.) Ніколаса Мадуро нелегітимним, тому посада президента залишається вакантною», — йдеться в заяві Трампа.

Він уточнив, що визнає Гуайдо так званим перехідним президентом країни. Перед заявою Трампа лідер венесуельської опозиції оголосив себе тимчасовим очільником країни, пославшись на конституційну поправку, яка дозволяє голові парламенту тимчасово очолити виконавчу владу, поки в країні не відбудуться нові вибори.

Трамп також пообіцяв притягати до відповідальності режим Мадуро за «будь-які злочини перед народом Венесуели».

«Я продовжу використовувати усю вагу економічної та дипломатичної міці США, щоб домагатися відновлення демократії у Венесуелі», — наголосив він.

Зазначимо, що Гуайдо оголосив себе президентом на багатотисячному мітингу в Каракасі. Він пообіцяв домогтися припинення узурпації влади з Боку Мадро, водночас наголосивши, що не буде вдаватися до насильства.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

5 серпня на президента Венесуели Ніколаса Мадуро скоїли замах — він не зазнав травм, від вибуху постраждали 7 солдатів. Мадуро звинуватив у замаху ультраправу опозицію та президента Колумбії Хуан Мануель Сантос.

За підозрою у підготовці замаху на президента Венесуели затримали 10 людей. Пізніше також арештували генерала за підозрою у підготовці замаху на президента Мадуро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Поділитись: