Світ / США

Трамп закликав демократів знову почати переговори, щоб відновити роботу уряду

Дональд Трамп
Світ/США/Трамп закликав демократів знову почати переговори, щоб відновити роботу уряду
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп закликав представників Демократичної партії повернутись до переговорів, щоб покласти край так званому «шатдауну», тобто припиненню роботи уряду.

«Демократи повинні повернутися до Вашингтона і працювати над тим, щоб припинити шатдаун, і водночас покласти край жахливій гуманітарній кризі на нашому південному кордоні. Я чекаю вас у Білому домі!», —  написав Трамп у Twitter.

Також він додав, що демократи нібито можуть вирішити проблему припинення роботи уряду «за 15 хвилин», зателефонувавши їхньому сенатору або конгресмену.

Вочевидь, це повідомлення адресоване передовсім представниці демократів Ненсі Пелосі, яку обрали головою палати представників Конгресу.

Перед цим відбулося вже дві зустрічі Трампа з представниками Конгресу, однак вони були безрезультатними. Остання відбулась 9 січня, і вона була доволі короткою. Трамп спитав у демократів, чи готові вони підтримати його план, і після негативної відповіді попрощався і покинув приміщення, назвавши зустріч «марною тратою часу».

Основним питанням, яке блокує відновлення роботи уряду, є фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Трамп і республіканці вимагають виділити на це з бюджету додаткові 5,6 мільярдів доларів, але демократи — проти. Допоки обидві сторони не знайдуть спільного рішення, повного відновлення роботи уряду не буде.

Теперішній шатдаун — найдовший в історії США. Він триває уже 22 дні. Через це близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату, а частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини