Президент США Дональд Трамп запропонував Конгресу укласти угоду щодо міграції, аби розблокувати роботу уряду. Проте від планів побудувати стіну на кордоні з Мексикою він не відмовляється.

Про це Трамп заявив під час виступу в Білому домі.

Компромісна угода, яку президент США запропонував демократам, передбачає 5,7 мільярдів доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Таку ж суму Трамп вимагав раніше.

Глава Білого дому вкотре заявив, що на південному кордоні гуманітарна і безпекова криза, «яка вимагає негайних дій».

«Недостатній контроль на кордонах відкриває шлях злочинцям і організованим бандам», — сказав він, додавши, що через кордон з Мексикою в США потрапляють наркотики.

Трамп наголосив, що в обмін на фінансування стіни готовий продовжити на три роки програму Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA), яка дозволяє дітям нелегальних мігрантів залишатися в США. Наразі ця програма захищає близько 700 тисяч осіб — вони не мають американського громадянства, але їх не можуть депортувати.

Також пропозиція Трампа передбачає посилення захисту нелегальних мігрантів, які перебувають у США за програмою Temporary Protected Status (TPS). Ця програма дозволяє отримати довгострокову посвідку на проживання в США жителям низки країн, повернення до яких становитиме для них небезпеку.

Крім того, Трамп запропонував виділити 800 мільйонів доларів для покращення технології виявлення наркотиків, стільки ж на гуманітарну допомогу мігрантам, направити на кордон з Мексикою ще 2 750 прикордонників та правоохоронців, а також 75 суддівських команд, щоби пришвидшити процес розгляду запитів на отримання притулку в США.

Зазначимо, що ще до виступу Трампа в американських ЗМІ з’явилися деталі його пропозиції. Демократи, які виступають проти будівництва стіни, завили, що не підуть на цю угоду.

Глава Білого дому зазначив, що його пропозицію внесуть на розгляд Сенату вже на цьому тижні.

Нагадаємо, уряд США припинив роботу через відсутність компромісу у Конгресі щодо бюджету країни. Це називається «шатдаун».

Теперішній «шатдаун» — найдовший в історії США.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Основним питанням, яке блокує відновлення роботи уряду, є фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Трамп і республіканці вимагають виділити на це з бюджету додаткові 5,6 мільярдів доларів, але демократи — проти. Допоки обидві сторони не знайдуть спільного рішення, повного відновлення роботи уряду не буде.

Поділитись: